Beton Direk Tel Çit

Dayanıklılık ve Güven

Çitler her zaman insanların güvenliğini sağlamak için kullanılan en önemli yapı malzemelerinden biri olmuştur. Kapatmak istediğiniz bir tarlayı güçlü çitler ile çevirerek yabancılardan koruyabilirsiniz. Bununla beraber dekor amaçlı kullanılan çitler de vardır bu çitlerde genel olarak çim çitler kullanılan çitlerdir. Bu yazımızda Beton Direk Tel Çitlerinden bahsedeceğiz. Bu çitler güvenlik amacıyla kullanılan çitlerdir. Beton Direkli Tel Çitlerine genel olarak hava limanlarının çevresinde boş arazilerin çevresinde ya da işletmelerin çevresinde koruma amaçlı olarak kullanılırken görebilirsiniz. Bu çitler sağladığı güvenlik önlemleri açısından diğer çitlere göre daha fazla ilgi görmektedirler. Bu çitler genel olarak dayanıklı malzemelerden yapılırlar. Böylece hem olumsuz hava şartlarına hem de darbelere karşı dayanıklı olmaktadırlar. Örneğin hava alanlarında kullanılmasının amacı hayvanların veya yabancıların uçak pistine yaklaşmamasıdır. Boş arazilerde herhangi bir tehlikenin, insanlara ya da hayvanlara zarar vermemesini sağlarlar. Kısaca Beton Direk Tel Çitleri güvenlik amacıyla kullanılan en yaygın çit türleridir.

Panel Çit ve Çim Çit Fiyat Almak İçin Arayınız

Beton Direk Tel Çit Fiyatları

Beton Direkli Tel Çitleri diğer çit çeşitlerine göre daha dayanıklı olan çit çeşitleridir. PVC veya Galvanizli malzemelerin kullanıldığı bu çit türleri uzun ömürlü olmaları ile müşterilerin dikkatini çekmektedir. Bu tür dayanıklı malzemelerin kullanılması Beton Direkli Tel Çitleri uzun ömürlü yapmakta ve her türlü hava koşuluna karşı dayanıklı hale getirmektedir. Kullanılan malzemelerin nitelikleri diğer çit türlerine göre daha maliyetli olduğu için daha pahalı olmaktadırlar. Bu çit türlerinde beton bloklar direk şeklinde kullanılır ve örgü teller bu iki direğin arasına çekilmektedir. Büyük işletmelerde sıklıkla karşılaştığımız bu çit türlerinde kullanılan örgü telleri ve direkler dayanıklı malzemelerden yapılmaktadır. Bu sayede herhangi bir darbeye karşı da korunaklı olmuşlardır. Ayrıca beton zeminin üzerine kurulan direkler sayesinde canlıların yeri kazarak arsanıza girmesini de engellemiş olursunuz.

Beton Direkli Tel Çit Uygulama Aşamaları – Tarla Çiti Fiyatları

 1. 1) Beton bloklar genelde 3 metre ara ile araziye dikilirler. Toprak zemine yatay olacak şekilde 40×40 boyutlarında ve 50 cm. derinliğinde çukur açılır. Açılmış olan bu çukurlara Nato Tipi Beton Çit Direkleri dikkatli bir şekilde dikilir. Ya da yapılacak çitin altına uçtan uca 20×30 ebatlarında hatıl beton dikilebilir. Daha sonra beton direkler hazırlanan bu beton zeminin üzerine sağlam bir şekilde dikilir. Arazinin uyumu ve müşterinin isteği ile bu yöntemlerden herhangi biri kullanılabilir.
 2. 2) Zemine betonlar aracılığı ile sabitlenen bu direklere 45 metrede bir olmak üzere her köşede olmak üzere iki taraflı durdurucu payanda sabitlenmektedir. Böylece çitin daha kararlı ve sağlam durması sağlanır. Ayrıca bu teknik ile çitin ömrü de uzamış olmaktadır.
 3. 3) Betonların üzerine dikilmiş olan çit direklerinin düz kısmına Helezon (Fens) örgü teli ile beraber (Galvaniz, PVC kaplı tel örgü) çekilir. 5) Direklerin arasına güçlü bir şekilde sarılmış olan bu tellerin üzerine alttan ortadan ve üstten olmak üzere toplam da üç sıra olmak üzere gergi teli (Pvc veya Galvaniz ile kaplı tel) çekilmektedir.
 4. 6) Bu aşamaların bitişi ile beraber müşterilerin isteği doğrultuda jiletli tel veya güçlendiriciler monte edilmektedir.

Uzun Ömürlü

Beton bloklar üzerine kurulan bu çit türleri uzun yıllar boyunca bakım gerektirmeksizin hizmet sunabilmektedir. Direklerin üzerinde kullanılan durdurucular sayesinde örgü telleri daha iyi gerilmekte ve fiziki açıdan çitin tırmanılmasını zorlaştırmaktadır. Çit direkleri kullanım alanlarına ya da müşterilerin isteklerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Nato tipi beton direkler en güvenli Beton Direkli Tel Çit çeşitleridir. Çit direğinin üzerinde kullanılan demir bükümler sayesinde yabancıların bu çitlere tırmanmasını imkansız hale getirmektedir. Özellikle jiletli teller ile desteklenen Nato tipi beton direkli çitler en güvenilir çitlerdir. Yoğun güvenlikli alanlarda kullanılabilirler.

  Oy Ver
  [Toplam: 2 Ortalama: 5]

  Bahçe Çit Modelleri

  

  Biz Kimiz?

  Panel Çit Ustası kuruluşundan bu yana başarı ile sunduğu ve geliştirdiği çit sistemleri ve bahçe çit telleri sayesinde yerel ve bölgesel düzeyde önemli başarılara adını yazdırmış ve ülke ekonomisine büyük katkılar sağlamaktadır.

  İletişim

  Blog

  Bize Ulaşın

  Mevlana Cad. Sülüntepe Mah. Rahmet Sok. No:11 Pendik / İST

  Sosyal Medya

  Facebook
  Instagram
  Twitter
  LinkedIn
  Pinterest