Örgü Tel

Örgü Tel & Çim Çit Modelleri

Örgü tel, müşterinin isteğine göre boyutları değiştirilebilen çiftlik, site, villa, meyve bahçesi, ev gibi herhangi bir gayrimenkulün etrafının çevrilmesi için kullanılan güvenlik veya sınır belirleme malzemesidir.

İnsanların evlerinin veya tarlalarının, okulların, spor tesislerinin, askeri bölgelerin, inşaat alanlarının vb. çevresini kapatmak ve sınırlarını belirlemek amacıyla çok uzun zamanlardan beri kullandığı bir üründür. Örgü teller müşterinin istediği ebatlara göre üretilebilmesi, rulo haline getirilebildiği için taşınmasının kolay olması, paslanmaz çelik veya galvanizli malzeme ile üretildiği için her türlü hava koşuluna dayanıklı olması ve ucuz olması sebebiyle insanların sıklıkla tercih ettiği bir üründür. Ayrıca örgü tel kendisine dikenli tel ya da jiletli tel eklenerek kullanılabilmesi ve istenilen yerden kapı, pencere gibi eklemeler yapılabilmesi sebebiyle de oldukça kullanışlı bir yapıya sahiptir. Örgü telin gözlerinin büyüklüğü ve tel kalınlığı da yine müşterinin istekleri doğrultusunda değiştirilebilmektedir. Bu durum örgü teli daha da kullanışlı hale getirmektedir.

Panel Çit ve Çim Çit Fiyat Almak İçin Arayınız Örgü Telin Kullanım Alanları Nelerdir?

Örgü tel çok kullanışlı bir üründür. İnşaat sektörü, maden sektörü, sanayi sektörü, güvenlik sektörü, hayvancılık sektörü gibi neredeyse aklınıza gelebilecek her alanda kullanılabilmektedir. Kullanım alanları saymakla bitmeyecek kadar fazla olan örgü telin nerelerde kullanıldığını maddeler halinde sıralayacak olursak;

 1. • İnşaat alanlarında güvenlik amaçlı, sınırları belirlemek amaçlı ya da sıva altı uygulamaları gibi amaçlarla kullanılabilmektedir.
 2. • Maden bölgelerinde kullanılabilir.
 3. • Hobi alanlarında sınırları belirlemek için
 4. • Tel örgü ile yapılan çit uygulamalarında
 5. • Kümes hayvanlarının yaşam alanlarının belirlenmesinde
 6. • Göz göz olması nedeniyle elek olarak maddelerin ayrıştırılmasında kullanılabilmektedir.

Görüldüğü üzere kullanım alanları saymakla bitmeyecek kadar fazla ve oldukça yaygındır.

Örgü Tel Kullanmanın Avantajları ve Fiyatları Nelerdir?

Örgü tel fiyatları bakımından ekonomik olması sebebiyle herkesin kullanabileceği evinin, tarlasının, çiftliğinin etrafını çevirebileceği bir malzeme olması sebebiyle oldukça avantajlı bir üründür. Ayrıca her türlü kötü koşula dayanacak kaliteli ve uzun ömürlü malzemeler kullanılarak üretildiği için de yine ekonomik olarak avantaj sağlamaktadır. Dikenli tel, Jiletli tel gibi farklı malzemelerle birlikte kullanıldığında güvenliğin üst seviyeye çıkmasını sağlaması da bir başka avantajlı yanıdır. Göz aralıkları, tel kalınlığı, genişliği, yüksekliği gibi ebatları konusunda müşterinin isteklerine ve ihtiyaçlarına özel olarak üretimi yapılabildiği için son derece kullanışlı bir malzemedir. Görüntü olarak son derece estetik durmaktadır.

Örgü Telin Metre Fiyatı

Örgü tel uygulama şekilleri kullanılan destek malzemesine göre çeşitlilik gösterebilir. En yaygın uygulama şekillerinden biri boru direkli tel çittir. Yaygın olmasının sebebi hem uygulamanın kolay olması hem de maliyetinin düşük olmasıdır. Boru direklerin arasına örgü telin montajlanması yöntemiyle kurulur. Beton direkli tel çit ise yine yaygın olarak kullanılan tel örgü uygulamalarından biridir. Beton direkli tel çitin yaygın olmasının sebebi ise sağlam ve dayanıklı olmasıdır. Bu yöntemde ise dikilen direkler betondan yapılmaktadır. Örgü tel ise bu beton direklerin arasına montajlanmaktadır. Bu direkler arasına montajlanması ise şöyledir. Direklerin üzerine üç sıra halinde gergi teli çekilir. Gerdirme aleti ile iyice gerdirilen tel bağ teli ile her direğe düğüm atma yöntemiyle bağlanır. Böylece örgü tel uygulaması bitmiş olur. Tel örgü uygulaması hem kolay hem ekonomik olduğundan her yerde kullanılarak yaşamımızın her alanında rastlayacağımız bir ürün haline gelmiştir.

Örgü tel çeşitlerinden bahsedecek olursak farklı malzemelerle üretilmiş çeşitleri mevcuttur. Galvanizli örgü tel, pvc kaplı tel örgü, paslanmaz örgü tel olarak sayılabilir. Galvanizli örgü tel paslanmaya karşı dirençli ve oldukça dayanıklıdır. Pvc kaplı tel örgü ise galvaniz malzemesinin üzerinin ondan daha dayanıklı olmasını sağlayacak pvc malzemeyle kaplanması sonucunda üretilen örgü teldir.

  Oy Ver
  [Toplam: 3 Ortalama: 4.3]

  Bahçe Çit Modelleri

  

  Biz Kimiz?

  Panel Çit Ustası kuruluşundan bu yana başarı ile sunduğu ve geliştirdiği çit sistemleri ve bahçe çit telleri sayesinde yerel ve bölgesel düzeyde önemli başarılara adını yazdırmış ve ülke ekonomisine büyük katkılar sağlamaktadır.

  İletişim

  Blog

  Bize Ulaşın

  Mevlana Cad. Sülüntepe Mah. Rahmet Sok. No:11 Pendik / İST

  Sosyal Medya

  Facebook
  Instagram
  Twitter
  LinkedIn
  Pinterest