Otomatik Kapı Motoru Çalışma Prensibi

0506 704 13 29 / 0216 378 76 44

Otomatik kapı motorları genellikle otomatik bir sistemle çalışan tasarımlar olarak bilinir. Günümüzde otomatik kapılar eski sistemlerde kapı motorlarının yerini almıştır ve tüm kapı sistemlerinin kullanımı daha kolay hale gelmiştir. Sürgülü kapı motoru, en çok tercih edilen sürgülü kapı motoru tiplerinden biridir ve farklı yerlerde kullanılan sürgülü kapılarda kullanılır.

Fotoselli Kapı Nedir Ve Nasıl Çalışır?

Hemen hemen her binada bulunan bu kapılar aynı zamanda otomatik kapılar olarak da bilinir. Fotosel, kapıların üstünde bulunur. Fotosel sistemi fotoselli bir kapı oluşturur. Foto dirençleri olan bir fotosel sistemi algılanıyor. Foto dirençler, ışığa bağlı olarak değişir. Genellikle kadmiyum sülfitten yapılır. Bu direncin değeri aydınlatmaya bağlı olarak değişir. Işık değeri düştükçe direnç değeri de artar.

Otomatik Kapı Sistemleri - Bariyer Sistemleri - Güvenli Geçiş Sistemleri

Fotoselli Kapı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Genel olarak, camdan veya görünür krom kaplama paslanmaz çelik camdan yapılmış bir tasarım kolay bir geçiş sağlar. Bu kapılar enerji tasarrufu sağlamak ve geçiş bölgesine girip sizi otomatik olarak açarken sizi anında tespit etmek için tasarlanmıştır. Kapıyı açmak için fiziksel güce ihtiyaç duymazsınız. Kullanımı kolay ve kullanımı kolay otomatik kapı fotosel sistemleri estetik özellikleri ile tüm dekorasyonlarla uyumludur. İşletme görüntüsünün sürekli yeni göründüğü için bu kapıların hareketi fotosele bağlıdır. Bu nedenle, bu ısı kaybını en aza indirir.

Otomatik Kapı Motoru Çalışma Prensibi

Kontrollü Otomatik Kapı Yönetim Sistemi

Bu sistem kısmı kapının ana beynidir. Bu kapıyı kontrol etmek için bazı fonksiyonlar kullanılır. Bunlardan en yaygın olanı normal moddur, yani açık / kapalı sistemi vardır. Gece modunda, kapı açma modu tercih edilirken fotoselli kapı her zaman açık kalabilir. Kış modunda, kanatlar yarıya kadar açılacaktır. Bu şekilde, ısı çok yüksek bir hızda kurtarılabilir.

Otomatik Kapı Prensibi

Kapı açmanın çeşitli yolları vardır. İlk olarak, sensör bir yaklaşım tespit eder ve kapıyı açar. Bu otomatik kapı sensörleri çeşitli versiyonlarda da mevcuttur. İlk basınç sensörüdür. Birisi ona bastığında veya durduğunda, tepki verir ve kapı açılır.

Diğer görünmez kızılötesi ışık kaynaklarından bir perde oluşturulur ve bu ışık geçtiğinde sensör ışığı keser ve kapıyı açar. Başka bir hareket sensörü, zayıf mikrodalgalar yayan bir radar tarafından tespit edilir. Diğer kullanımlar, garaj kapılarında kullanılan şekilde uzaktan kumandalı veya araca monte edilmiş sensörlerdir. Kapıyı açmanın bir başka yolu da bir düğme veya manyetik kart okumaktır. Klasik kapılar gibi, amplifikatörlü modeller de insanlar yerine araba itme ve çekme ilkesiyle çalışır.

Otomatik Kapı Sistemleri

Otomatik kapı sistemleri için çeşitli seçenekler vardır. Bunlar, duvara sağa ve sola girmiş görünen modeller, içinde bulunduğu terin içine ve dışına açılan bir model ve aynı konumda açılıp kapanabilen modellerdir. Otomatik kapı sistemleri, yaklaştığınızda sizi algılayabilecek bir sensör ile donatılmıştır ve bu sensörün hassasiyeti ayarlanabilir. Otomatik kapıları çalıştırmak için elektrik enerjisi gereklidir. Birçok otomatik kapı, elektrik kesintisi veya arızası durumunda manuel kontrole izin veren bir sisteme sahiptir.

otomatik kapılar nasıl çalışır

Otomatik Kapının Faydaları

Tekerlekli sandalye ile binalara giren engelliler için otomatik kapı kullanım kolaylığı sunar. Otomatik kapılar, bu insanlar için ciddi bir engel olan klasik kapıların açılmasının mümkün olmadığı durumlarda büyük kolaylık sağlar. Bu özellikle önemlidir ve kamu binalarında kullanılmalıdır.

Hastanelerde ve bilimsel laboratuvarlarda otomatik kapılar her zaman kapalıdır ve güvenli kullanım sağlar. Ameliyathanede, acil serviste, insanların istedikleri şekilde girip çıkmalarına izin verilmeyen yerlerde kullanmak çok uygundur.

Fotoselli Kapı Nasıl Çalışır?

Güneş pillerinin kapılarıyla hastaneler, oteller, havaalanları, marketler, alışveriş merkezleri, mağazalar ve diğer birçok işletme ile karşı karşıya kalıyoruz. Fotoselli kapıların kullanımı birçok avantaja sahiptir. Öncelikle, kapıyı açmak için herhangi bir temas gerekmediğinden, bunun hijyen açısından çok önemli olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda engelli insanlar için kullanım kolaylığı da var. Fotoselli otomatik kapı, temas ya da güç kullanmayan, engelli insanların kullanımını kolaylaştıran bir kişiyi tespit ederek açılır. Bir diğer önemli unsur, kapının insan algısı ile açılıp kapanması ve uzayda ısıyı koruması; Böylece ısı tasarrufu sağlanır.

Oy Ver
[Toplam: 2 Ortalama: 5]

  Bahçe Çit Fiyatları

  

  Biz Kimiz?

  Panel Çit Ustası kuruluşundan bu yana başarı ile sunduğu ve geliştirdiği çit sistemleri ve bahçe çit telleri sayesinde yerel ve bölgesel düzeyde önemli başarılara adını yazdırmış ve ülke ekonomisine büyük katkılar sağlamaktadır.

  İletişim

  Blog

  Bize Ulaşın

  Mevlana Cad. Sülüntepe Mah. Rahmet Sok. No:11 Pendik / İST

  Sosyal Medya

  Facebook
  Instagram
  Twitter
  LinkedIn
  Pinterest