Bahçe Çiti Dekorasyon Fikirleri

0506 704 13 29 / 0216 378 76 44

Bahçe çiti dışarıya bir bakışta bakan kısımdır. Bu nedenle, bahçe dekorasyonunuzun ana unsurlarından biri olan şık ve kullanışlı olmaları gerekir. Tek taraflı yerine çit seçimi, içten ve dıştan güzel bir manzara sağlayacaktır. Bahçeniz komşunuzun bahçesine bitişikse, bir çit kurmak ve bahçe çiti dekorasyon fikirleri üzerinde anlaşmak en iyisidir.

Duvarlarınız için orijinal taş ve tuğlayı kullanmak bahçenize farklı bir görünüm kazandırır. Bahçe çitleri, aralıklı ve sürekli desenleriyle bahçenizin dekorasyonuna göre seçilebilir. Çitler birkaç malzemeden yapılır. Ahşap, metal veya PVC’den yapılmış çitler arasından seçim yapabilirsiniz. Dekoratif amaçlı ahşap (bambu, ahşap) ve güvenlik için demir tel tercih edebilirsiniz.

Panel Çit ve Çim Çit Fiyat Almak İçin Arayınız

Bahçenizde Dekoratif Bir Ortam Oluşturmak İçin Fikirler

Bir çit ve duvar seçmek için önce bahçenizin sınırlarını bilmeniz gerekir.  Çok küçük bir bahçeniz yoksa, belirli bir standardın üzerinde bir çit ve duvar uzunluğu seçin. Zaten bir bahçe duvarınız varsa, onu boyayabilir ve yeni bir görünüm verebilirsiniz. Duvarları önünde bitkilerle boyamayın. Bahçe hareketini vermek için bahçe duvarını orijinal taş ve tuğla ile biçebilirsiniz. Farklı boyutlarda çiçek saksılarına çiçek dikerek ve onları bir bahçe duvarına asarak aynı büyüklükteki saksılara dikebilirsiniz. Şık ve kaliteli eskrim modelleri ile bahçelerinizi canlı renklerle çevreleyin. Bu bahçe çiti dekorasyon fikirleri arasındaki en iyi seçim olabilir. Tercih edebileceğiniz renkli veya desenli plastik veya ahşap çitler, evinize şıklık katar ve bitkilerinizi korur.

Ahşap çitler monte edilmeden paketlenir ve evinize teslim edilir. Ancak, kurulumu çok kolaydır. Toprağa kazık yerleştirmek ve kazıkların arasına ara paneller yerleştirmek yeterlidir. Uzman desteğine ihtiyaç duymadan kendi bahçenize kolayca uygulayabilirsiniz. Bu, olumsuz hava koşullarına ve ahşaba zarar veren termitlere karşı daha dayanıklı olmasını sağlar.

Uygun Bir Bahçe Çitleri Nasıl Kurulur?

Ahşap ve plastik çitler arasından seçim yapabilir, ihtiyaçlarınıza uygun çeşitli yüksekliklerde çit ürünleri ve bunun yanında bahçe çiti dekorasyon fikirleri bulabilirsiniz. Plastik çitler yalnızca bitkilerinizi korumakla kalmaz, aynı zamanda bahçenize zarif bir görünüm kazandırır. Bahçeleri genel görünümden ayırmak ve çitlerin ilgi odağı olması için farklı renklerde çitlerle çiçek diktiğiniz kısımları çevreleyebilirsiniz.

Bahçeniz İçin En İyi Çit Nasıl Seçilir?

İsterseniz, hem ahşap hem de plastik çitler boyayabilirsiniz. Bahçenize uyacak şekilde boyadığınız plastik çitler ve evinizin genel tasarım tonları bahçe tasarımınızı tamamlar. Çitin ahşap çeşitlerini boyayabilir veya ahşabı korumak ve doğal renklerini değiştirmeden ömrünü uzatmak için onları özel yağlarla cilalayabilirsiniz.

Bahçe çitleri birçok malzemeden yapılabilir. Ahşap, PVC, metal, plastik ve demir gibi malzemelerden yapılmış çitler bazen bahçeleri daha güvenli hale getirir ve aynı zamanda sarmaşık gibi bitkilerin estetik açıdan daha hoş görünmesini sağlar. Demir ve metal ürünler genellikle güvenlik amaçlı tercih edilirken, bambu ve ahşap formları çoğunlukla dekoratif amaçlı kullanılır.

Bir bahçe çiti uygulanırken zemin mümkün olduğunca eşit olmalıdır ve son direklerin yeri başarılı olacaktır. Halatı, çit zemine eşit şekilde monte edileceği şekilde kullanabilirsiniz. Kullanım alanının büyüklüğü ve iklim koşulları, bahçe çiti dekorasyon fikirleri tartışılırken göz önünde bulundurulması gereken faktörlerden bazılarıdır. Yaprak ve bambu çit kalıpları doğal bir alan oluşturmak için idealdir.

Bahçe Çit Önerileri

Çevreye sıcak ve hoş detaylar veren bambu, çeşitli ebat seçenekleriyle tercih edilebilir. Bahçeleri karmaşık ve tehlikeli tasarımlarıyla daha güvenli hale getirmek için bahçe teli çeşitleri tercih edilir. Plastik bordür desenleri ve bahçe çiti dekorasyon fikirleri, ağaçların ve çiçeklerin kenarlarına estetik bir görünüm kazandırır ve manzaraya değer ve düzen kazandırır.

Birçok çeşidi olan bahçe çitleri ve bordürleri, bahçenin tüm elemanları ile kolayca kullanılabilir. Darbelere ve sert çevre koşullarına dayanıklı malzemeden yapılmış sınırlar düşük maliyetli ve işlevsel kullanımları için değerlidir. Çimen sınırları çiçeklenme ve çimenli alanlar için iyi bir alternatiftir. Bahçe bahçelerinde ve yürüyüş yollarında plastik bahçe kemerleri kullanılır, sarmaşık bitkileriyle süslenir ve çekici bir dekoratif ürün haline gelir. Bahçe çitlerinin ve bordürlerinin kolay montajı açık alanları daha uygun ve verimli hale getirir ve doğa ile uyum sağlar.

Oy Ver
[Toplam: 3 Ortalama: 4]

  Bahçe Çit Fiyatları

  

  Biz Kimiz?

  Panel Çit Ustası kuruluşundan bu yana başarı ile sunduğu ve geliştirdiği çit sistemleri ve bahçe çit telleri sayesinde yerel ve bölgesel düzeyde önemli başarılara adını yazdırmış ve ülke ekonomisine büyük katkılar sağlamaktadır.

  İletişim

  Blog

  Bize Ulaşın

  Mevlana Cad. Sülüntepe Mah. Rahmet Sok. No:11 Pendik / İST

  Sosyal Medya

  Facebook
  Instagram
  Twitter
  LinkedIn
  Pinterest