Helezon Jiletli Tel

Paslanmaz Helezon Jiletli Tel

Helezon jiletli teller çevre güvenlik önlemleri için kullanılan ideal malzemelerden biridir. Helezon jiletli tel ise jiletli tellerin bir çeşidi olarak üretilmiştir. Bizler doğamız gereği kendimizi dışarıdan gelecek olumsuz etkilere karşı koruma içgüdüsüne sahibiz. Sürekli olarak korunaklı, başımıza herhangi bir kötü olay gelmeyecek yerlerde bulunmak bulunduğumuz yerler korunaklı değilse de güvenlik önlemleri alarak buraları korunaklı hale getirmek isteriz. İnsanoğlunun huzurlu bir ortamda bulunma isteği sonucunda birer güvenlik malzemesi olarak jiletli teller icat edilmiştir.

paslanmaz helezon jiletli tel

Jiletli teller sayesinde yüksek güvenlik önlemleri ile korunması gereken yerler korunaklı hale getirilir. Jiletli teller, bu alanlara giriş çıkışın bu teller üzerinden gerçekleşememesi için kullanılan malzemelerdir. Helezon jiletli tel ile bahsettiğimiz yüksek güvenlik gerektiren alanlardan olan ülke sınırları, kara yolları, hava limanları, cezaevleri, endüstriyel üretim alanları, depolar, enerji üretim tesisleri, kişisel yaşam alanları ( siteler, villalar vb.) gibi alanlar koruma altına alınır. Bu tür çevre koruma yöntemlerinin olası bir hırsızlık olayına, bir saldırıya (silahlı saldırı veya terör saldırısı) karşı ya da giriş çıkışın kontrol altında tutulması gereken hava limanı, sınırlar, cezaevleri gibi yerler için oldukça faydalı ve yaygın bir kullanımı söz konusudur.

Panel Çit ve Çim Çit Fiyat Almak İçin Arayınız

Helezon Jiletli Telin Kullanıldığı Alanlar ve Teknik Şartnamesi

Helezon jiletli tel adından da anlaşılacağı gibi bir jiletli tel çeşidi olup kullanım alanları da güvenle korunmak istenilen her yer olabilir. Ama özellikle çok yaygın olarak kullanıldığı alanlar kafanıza takılan sorulardan biri olabilir. Bu nedenle dilerseniz en yaygın kullanıldığı alanları sıralayalım. Yüksek güvenlik önlemlerinin alınmasını gerektiren yerlerin başında cezaevleri, kolluk kuvvetlerinin bulunduğu alanlar, ülke sınırları, limanlar, hava limanları, fabrikalar, sanayi bölgeleri, enerji üretim tesisleri, okullar sayılabilir. Tabi buna ek olarak bizlerin yaşadığı alanların da yüksek güvenlik önlemleriyle korunmasını isteyebiliriz bu nedenle siteler, villalar, parklar, bahçeler, bahçeli müstakil evler de helezon jiletli tellerin kullanılabileceği alanlar olabilir.

Panel Çit Helezon Jiletli Telin Faydaları Nelerdir?

Güvenlik bizim için olmazsa olmaz bir kavramdır. Korunaklı bir alanda yaşamak hepimizi mutlu eder. Kendimizi güvende hissettiğimiz yerler yaşam standardımızı yükselterek hayattan zevk almamızı sağlar. Yani sözün özü güvenlik basite alınacak bir kavram değildir. Helezon jiletli tel bizleri dış etkilerden koruyarak oluşabilecek bir tehlikeye karşı caydırıcı özellik taşır. Çünkü üzerindeki küçük jiletler sebebiyle kendisini aşmak isteyenlere ciddi hasarlar verebilir.

Helezon Jiletli Tel Özellikleri

Helezon Jiletli Telin Teknik Özellikleri

Helezon jiletli telin teknik özelliklerini merak ediyorsanız biraz bundan bahsedelim. Helezon jiletli teller imalatında kullanılan malzemenin türüne göre ve boyutlarına göre sınıflandırılabilir. İmalatında kullanılan malzemeye göre çeşitleri galvaniz kaplama ile yapılanlar, 304 kalite paslanmaz çelik, 430 kalite paslanmaz çelik ile yapılanlar şeklinde sınıflandırılabilir. Yüksekliğine göre ise 45 cm, 60 cm, 70 cm, 90 cm yüksekliğindeki helezon jiletli tel olarak sınıflandırılabilir. Tabi bu telin yüksekliği müşterinin isteğine göre değişebilir. Yüksekliğin artmasıyla doğru orantılı olarak caydırıcılık da artmaktadır. Çünkü tel yüksekliği ne kadar fazla ise insanlar üzerinde yarattığı üzerinden geçemeyeceğine dair etki de o kadar fazla olmaktadır.

İmalatında kullanılan malzeme ise telin ömrünün uzunluğunda belirleyici bir faktördür. Malzemenin kaliteli olması telin ömrünün uzun olmasını sağlamaktadır. Ayrıca jiletlerin keskinliğinin devam etmesi de kullanılan malzemeyle alakalıdır. Üretim için TSE 8745 ve BTO-10 gibi belirli standartlar vardır. Tellerin üretimleri bu standartlara göre yapılmalıdır. Mesela telin kopma mukavemeti bu standartlarda belirtilen değerle aynı olmalıdır. Helezon jiletli tel fiyatları ise kullanılan malzemenin kalitesine ve kullanılacak tel uzunluğuna göre belirlenmektedir. Helezon jiletli tel uygulama şekli ise mevcut çit üzerine veya doğrudan zemine montajlanarak yapılır.

  Oy Ver
  [Toplam: 2 Ortalama: 5]

  Bahçe Çit Modelleri

  

  Biz Kimiz?

  Panel Çit Ustası kuruluşundan bu yana başarı ile sunduğu ve geliştirdiği çit sistemleri ve bahçe çit telleri sayesinde yerel ve bölgesel düzeyde önemli başarılara adını yazdırmış ve ülke ekonomisine büyük katkılar sağlamaktadır.

  İletişim

  Blog

  Bize Ulaşın

  Mevlana Cad. Sülüntepe Mah. Rahmet Sok. No:11 Pendik / İST

  Sosyal Medya

  Facebook
  Instagram
  Twitter
  LinkedIn
  Pinterest