Otomatik Tek Kanatlı Kapı

Yaşantımız boyunca bulunduğumuz ortamlarda birbirinden farklı kapıların mevcudiyetini görürüz. Otomatik tek kanatlı kapı da sıklıkla karşımıza çıkan kapı türlerinden biridir. Bulundukları ortamda şık bir görüntü oluşmasını sağlayan tek kanatlı kapılar aynı zamanda konforlu bir biçimde kullanım sağlayarak kullanıcıları rahatlatmaktadır.

Oldukça dayanıklı alüminyum materyallerin bir araya gelmesi ile oluşturulan bu ürün kullanıcıların uzun seneler boyunca kapı ihtiyacına çözüm olacak ve bulunduğu ortama şık bir görüntü katacaktır. Kullanılan sensör hassasiyeti itibari ile bulunulan alanda kapının ne zaman açılıp ne zaman kapanacağı da kullanıcı tarafından ayarlanacağı için gereksiz bir biçimde kapı açılması söz konusu olamaz. Bu özelliği ile de bulunulan ortamda ısı izolasyonunun sağlanmasında yardımcı rol oynamaktadır.

Kullanılacağı alanın genişliği özellikle belirlenmelidir. Çünkü bu genişlik oranında sensör ayarı yapılmaktadır. Yapılan sensör ayarı yardımı ile bu tarz kapıların her durumda açılmaması sağlanır. Kullanıldığı alanda yalnızca istenilen durumlarda kapının açılıp kapanması ile ısınma ve elektrik gibi giderlerden tasarruf yapmış olursunuz.

Dar alanlarda bulunan küçük yapılı ticari işletmelerin kurtarıcısı niteliğinde olan bu kapılar; okullarda, hastanelerde, garajlarda ve market girişi gibi yerlerde de kullanılarak oldukça rahatlık sağlamaktadır.

Tekerlekli sandalye ile yaşamını idame ettirmeye çalışan kişilerin bulunduğu ortamlarda bu tarz kapıların bulunması onlar açısından büyük avantajlar sağlamaktadır. Aynı zamanda el mekanizmasında problem yaşayan insanların da bu tarz kapılar ile güzel bir yaşam idame ettirmesi mümkündür.

Otomatik Tek Kanatlı Kapı Seçimi

Otomatik tek kanatlı kapı seçimi yaparken göz önünde bulundurmanız gereken ilk şey bulunduğunuz alanın genişliğidir. Kapının bulunduğu alanın genişliği ile kapının yerleştirileceği bölüm belirlenir ve kapıyı harekete geçiren sensörler bu alana göre yerleştirilir. Sensörlerin hassas ayarları da isteğiniz doğrultusunda yerine getirilirken bu durum göz önüne alınır.

Tek kanatlı kapılarda bulunan motor sistemi de kullanacağınız kapının seçiminde önemli bir rol oynamaktadır. Bu seçimi yaparken özellikle motor hacmini dikkate almalısınız. Aynı zamanda kullanacağınız mekana göre de bu kapıların seçimini yapmanız gerekir. Bazı otomatik tek kanatlı kapı türleri dış mekanlarda kullanılabilirken bazılarının kullanılması kısa süre içerisinde bozulmalara dahi yol açabilmektedir. Bu nedenle dört mevsime dayanıklı yapıda bulunan otomatik tek kanatlı kapıları dış mekanda tercih edebilirsiniz.

Otomatik Tek Kanatlı Kapıların Çalışma Sistemi Nasıldır?

Otomatik tek kanatlı kapı birbirinden farklı yöntemler ile çalışabilme özelliği göstermektedir. Kızılötesi ışınlar yardımı ile sensörün harekete geçmesi ile çalışması da söz konusudur. Basınç yardımı ile çalışan otomatik tek kanatlı kapı da mevcuttur.

Kızılötesi perdelerden oluşan bir sistem ile otomatik tek kanatlı kapınızın birbirine bağlanması durumunda bu sensörlerin önüne geçen bir nesne kızılötesi perdelerde kesinti yaratacağı için kapının açılması söz konusu olacaktır. Kapının kapanması içinse bu perdelerin nesnelerden uzak hale gelmesi gerekmektedir. Kapıya yerleştirilecek ısıya duyarlı sensörlerin varlığında ise belirli bir yakınlığa erişme durumunda kapının açılması söz konusu olacaktır.

Basınç yardımı ile harekete geçen otomatik tek kanatlı kapı söz konusu ise bir düğme yardımı ile kapının açılıp kapanmasını sağlamak da söz konusu olabilir. Aynı zamanda bu tarz kapılar önemli devlet kurumlarında da kullanılabilir nitelikte olduğu için kartlı girişlerin entegre edilmesi de söz konusu olabilmektedir.

Dilediğiniz yöntemi kullanarak sahip olacağınız bu kapılar uzun seneler boyunca ihtiyaçlarınızı karşılayacak niteliklere sahip olacaktır. Aynı zamanda kartlı girişleri entegre ettiğiniz bir kapıya sahip olursanız alana dilediğiniz kişilerin giriş çıkışını sağlayarak güvenlik ağı oluşturma imkanına erişebilirsiniz. Çalışma sistemlerini göz önünde bulundurarak seçtiğiniz kapınız fazla maliyet gerektirmeyen bakımlar yardımı ile uzun yıllar boyunca kullanılabilir halde olacaktır.

Fiyat Teklifi Alın


Bahçe Çit Modelleri