Double Panel Çit

Çit Nedir? ve Nerelerde Kullanılır?

Panel Çitler insanların güvenlik amacıyla ya da dekor amacıyla kullandıkları bir set görevi gören elemanlardır. Günümüzde kullanımı oldukça artan bu elemanlar her alanda kullanılabilirler. Zaten sokağa çıktığımızda her alanda çitler ile karşılaşabiliyoruz. En başta oturduğumuz apartmanların bahçesini dahi çitlerle çevirerek sokak hayvanlarından ve yabancılardan koruyoruz. İşte çitlerin kullanımı bu denli fazladır. Kullanımının fazla olması bu elemanların çeşitlenmesine de yol açmış durumda. Bazen ahşap bazen demir bazen çelikten olmak üzere birçok çeşitte çit yapılabiliyor. Kullanıcıların isteği ölçüsünde çitler güvenlik amaçlı ya da dekoratif amaçlı yapılabiliyor. Eğer sizler de herhangi bir çit yaptırmak istiyorsanız öncelikle bu çiti hangi alanda kullanacaksınız buna karar vermeniz gerekiyor. Dekoratif amaçla üretilen çitler daha hassas olabiliyorlar. Küçük bir bahçeyi ya da çiçeklerinizi korumak için bu tür çitlerden yararlanabilirsiniz. Yüksek güvenlik gerektiren bölgeler, fabrikalar ve devlet dairelerinde de daha büyük ve güvenlik amaçlı çitlere rastlamak mümkün. Çitler beton direkli, boru direkli, dikenli telli, double panel çitleri gibi birçok çeşide sahip. Bu yazımızda sizlere Double Panel Çitlerden bahsedecek ve hakkında bilgi vereceğiz.

galvanizli tel çit birim fiyat

Double Panel Çit

Double Panel Çitlerin diğer çitlere göre en temel farkı adında da geçtiği gibi birden fazla panele sahip olmasıdır. Genelde iki panel kullanılır. Panellerin iki defa kullanılması çitin çok daha dayanıklı ve güvenli olmasını sağlamaktadır. Bu tip çit çeşitlerinde rastlanan en temel farklılık diğer çitlerde olmayan tamamen demir teller kullanılmasıdır. Kısaca Double Panel Çitlerinin arası sarmal ya da örgü teller ile değil sert çelik demirlerden oluşmaktadır. Bu özelliği sayesinde bu çitler kullanış açısından oldukça güvenilir tarzdadır. Bunun ile beraber bu çitler bakım gerektirmezler böylece kullanıcıların artı bir ücret ödemesine de gerek kalmaz. Bu tipteki çitler dayanıklı yapısından dolayı zamanla gevşemez ve herhangi bir deformeye maruz kalmazlar. Bununla beraber bu tipteki çitler ekonomik oldukları içinde oldukça fazla tercih edilirler. Kullanım alanı oldukça geniştir. Double Panel Çitleri dayanıklı malzemelerden ve paslanmaz malzemelerden üretildiği için herhangi bir olumsuz hava koşulundan da etkilenmezler.

Panel Çit ve Çim Çit Fiyat Almak İçin Arayınız

Double Panel Çit Özellikleri

Bu çitlerin en önemli özelliklerinden birisi hiç değişmeyen rengidir. Bu tipteki çitler Galvaniz üzerine RAL 6005 adı verilen yeşil fırın boyalı olmalarıdır. Bu sebeple hemen tanıyabilirsiniz. Tellerinin kalınlığı 5 mm , 55 x 200 göz aralığı ve yatay telleri önlü arkalı çift şekilde çubuk şeklinde kaplıdır. Bu oranlar kullanıcıların isteği ile değiştirilebilir. Daha sık veya daha seyrek aralıklarla yapılabilirler. Güçlü kaynaklar ile yapısı ve tellerinin kalın olması ayrıca yatay düzlemde tellerin çift olmasından dolayı gayet yüksek mukavemetlidir. Villa ve yapının çevresi, spor parkı, yüksek güvenlik gerektiren bölgeler, park ve bahçeler, futbol sahaları, otoyol ara bölümleri, metro hatlarında da oldukça fazla tercih edilirler.

Kolay Kurulum ve Hızlı Kullanım

Double Panel Çitlerin kolay montaj özelliğine sahip olması kullanıcılarında memnun olmasını sağlayan bir etkendir. Zeminin uygun olması çitlerin kurulabilmesi için yeterlidir. Ayrı bir hat veya tele gereksinim duymadan çiti kurabilirsiniz. İsteğe göre Double Panel Çitlerin üzerine güvenliği artırmak amacı ile sarmal yapıda jiletli tel yada dikenli teller ilave edilebilir. Bu sayede kullanıcılara geniş bir ürün yelpazesi ve kullanım genişliği sunan Double Panel Çitleri kullanım açısından diğer çitlere göre daha avantajlıdır. İşçilik açısından da fazla bir efora sahip duymadan kısa süreler içerisinde çitler kurulabilir. Sizlerde bu çitlerden yaralanmak için doğru ve güvenilir firmalar ile iletişime geçebilirsiniz.

  Oy Ver
  [Toplam: 7 Ortalama: 3.9]

  Bahçe Çit Modelleri

  

  Biz Kimiz?

  Panel Çit Ustası kuruluşundan bu yana başarı ile sunduğu ve geliştirdiği çit sistemleri ve bahçe çit telleri sayesinde yerel ve bölgesel düzeyde önemli başarılara adını yazdırmış ve ülke ekonomisine büyük katkılar sağlamaktadır.

  İletişim

  Blog

  Bize Ulaşın

  Mevlana Cad. Sülüntepe Mah. Rahmet Sok. No:11 Pendik / İST

  Sosyal Medya

  Facebook
  Instagram
  Twitter
  LinkedIn
  Pinterest