Otomatik Çift Kanatlı Kapı

Günlük hayatta sıklıkla karşımıza çıkan otomatik çift kanatlı kapı, uzun seneler boyunca kullanım amacı ile tasarlanmış oldukça şık ve konforlu ürünler olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. Farklı alüminyum ekipmanlarının bir araya gelerek oluşturduğu otomatik kapı sistemi çoğu yerde kullanılarak dikkatleri üzerine çekmektedir. En çok tercih edilen hali yana kayar biçimde olanlardır.

Kumandalı bahçe kapısı

Yana kayar otomatik kapılar çift kanattan oluşan kapılardır. Otomatik kapılarda en çok dikkat edilmesi gereken husus kapıların genişliğinin ayarlanmasıdır. İdeal genişlik genellikle 160-180 cm olarak ayarlanmaktadır. Sabit kanatların varlığı ile bu ölçü 320-360 olmaktadır. Bu kapılar sağ yöne ve sol yöne doğru sekronize bir halde açılabilen ya da bulunan cephe üzerinde kayarak açılır.

Otomatik Kanatlı Kapı Motoru

Kendisine biri yaklaştığı zaman açılabilen bu kapılar giriş ve çıkışları kontrol altında tutan bir mekanizmaya sahiptir. Ticari işletmelerde bu tarz kapılar kullanıldığı zaman genellikle tek düğme ile açılabilir yapıda olmaktadır. Bu kapının açılabilmesi elektrik gücü ile veya yaylar yardımı ile gerçekleşmektedir.

Otomatik Bahçe Kapısı

Otomatik Çift Kanatlı Kapı Nasıl Çalışır?

Otomatik çift kanatlı kapı, farklı tarzda yöntemler ile birlikte çalışmaktadır. En bilinen yöntemi sensör ile çalışan yöntemdir. Kapıya eklenecek sensör kapıya doğru yaklaşan kişileri algılayarak kapının açılmasını sağlar. Bu sensörlerin en çok bilineni basınç sensörüdür. Basınç sensörü, birisi üzerine bastığı zaman kapının açılmasını sağlamaktadır.

Otomatik Bahçe Kapı fiyatları

Kızılötesi perdelerden oluşan bir sistem ile otomatik çift kanatlı kapı da çalıştırılabilir. Bu kızılötesi perdeler bir kişinin gelmesi ile kesintiye uğramaktadır. Bu kesinti durumunda sensörün devreye girmesi ile otomatik kapı açılmaktadır. Ayrıca bir düğme veya bir kart yardımı ile açılabilecek bir kapı da oluşturulabilir. Güç destekli şekilde çalışabilen kapılar gibi itme ve çekme kuvveti ile ayarlanabilir otomatik çift kanatlı kapı da yerleştirilebilir.

Motorlu Bahçe kapıları

Otomatik Çift Kanatlı Kapıların Avantajları

Otomatik çift kanatlı kapı kullanmak isteyen müşterilerin akıllarındaki en büyük soru işareti bu kapının ne gibi avantajlar sağlayacağıdır. Bu kapıyı kullanmadan önce sağlayacağı avantajlar göz önünde bulundurularak kapının kullanılacağı alan seçilmelidir. Seçilen bu alanın genişliği de belirlenerek en iyi hizmeti verebilecek otomatik çift kanatlı kapı o alana monte edilmelidir.

Kanatlı Kapı otomatiği

En önemli avantajı şüphesiz ki bu kapıları kullanacak insanların nitelikleridir. Tekerlekli sandalyeye muhtaç kalmış insanlar veya kapıyı kullanamayacak durumda olan insanlar bu tarz kapıları kullanarak giriş çıkışları sağlayabilirler. Klasik kapı kullanımı bu tarz insanların hayatlarını idame ettirmesinde büyük problemlere yol açarken otomatik çift kanatlı kapı hayatın kolaylaşmasına yardımcı olur. Ayrıca bu tarz kapılar hastane girişi gibi yerlerde de kullanılmaktadır. Hastaneye ulaşım sağlamaya çalışan insanların klasik kapıları açma olasılığı yok denecek kadar azdır. Bu nedenle hastane girişlerinde bu tarz kapılar kullanılmaktadır.

Kanatlı bahçe kapısı

Kartlı otomatik çift kanatlı kapıların kullanılmasındaki en büyük avantaj ise içeriye giriş çıkışların belirlenmesini sağlamaktır. Özellikle kamu binalarında bu tarz kapı sistemleri kullanılmaktadır. Bilim laboratuvarlarında da otomatik çift kanatlı kapı kullanımı sağlanmaktadır. Bunun kullanılmasının temel sebebi bu laboratuvarlarda taşınması gereken eşyaların varlığı ve hijyeni sağlamaktır. Aynı zamanda bu tarz kapılar depolarda da kullanılır. Depolarda kullanılmasının temel sebebi insanların ellerinin dolu olması ile kapıyı açamayacak durumda olmaları nedeniyledir.

Bahçe Kapı motor

Bu tarz kapıları kullanmak isteyen kişiler dekoratif amaçlarla da kullanabilirler. İstediğiniz her mekanda gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz bu kapı sistemi oldukça dayanıklıdır ve uzun seneler boyunca kullanım imkanı sağlar. Üstelik bu tarz kapıların bakımı da oldukça kolay olduğu için bakım yaptırarak bu kapının kullanım süresini uzatabilirsiniz. Otomatik çift kanatlı kapı kullanımı hem basit hem de konforludur.

Ucuz Bahçe Kapı Motoru

  Oy Ver
  [Toplam: 4 Ortalama: 4.8]

  Bahçe Çit Modelleri

  

  Biz Kimiz?

  Panel Çit Ustası kuruluşundan bu yana başarı ile sunduğu ve geliştirdiği çit sistemleri ve bahçe çit telleri sayesinde yerel ve bölgesel düzeyde önemli başarılara adını yazdırmış ve ülke ekonomisine büyük katkılar sağlamaktadır.

  İletişim

  Blog

  Bize Ulaşın

  Mevlana Cad. Sülüntepe Mah. Rahmet Sok. No:11 Pendik / İST

  Sosyal Medya

  Facebook
  Instagram
  Twitter
  LinkedIn
  Pinterest