Otomatik Yana Kayar Kapı

Kapılar her yerde karşımıza çıkan araçlardır. Kapılar sayesinde istediğimiz bir bölgeyi güvenlik alanına dahil edebiliriz. Teknolojinin de hızla gelişmesi ile artık kapılar otomatik olarak hareket ediyorlar. Elektriğin kapılarda kullanılması ile artık kapılar daha akıllı ve kullanışlı hale geldi. İnsanlar otomatik kapıları uzaktan kontrol ederek herhangi bir çaba sarf etmek zorunda kalmıyorlar. Otomatik yana kayar kapı da bu otomatik kapılardan birisi. Özellikle kurumsal şirketlerin veya devlet dairelerinin bahçelerini ya da otoparklarının güvenliğini sağlamak için kullanılabiliyorlar. Bu kapıların en büyük özelliği dışarıdan herhangi bir güç gerektirmemesi. İstediğiniz zaman bir kumanda devresi sayesinde kapıyı hareket ettirebilirsiniz. Kapının hareket etmesini sağlayan eleman ise motorlardır. Motorlar sayesinde kapıyı hareket ettirebilirsiniz.

Yana Kayar Kapı Modelleri

Otomatik Yana Kayar Kapı Nasıl Çalışır?

Otomatik yana kayar kapı çalışma prensibi açısından gayet basit ve etkili bir sisteme sahiptir. Öncelikle kapının hareket etmesini sağlayan eleman motordur. Bu kapılar ray üzerinde hareket edebilen bir sisteme sahiptir. Kapının istenilen değerde hareket edebilmesi için bir raya sahip olması gerekir. Ray düzenekleri standartlara göre yapılmalıdır. Kapının ağırlığı ve uzunluğu dikkate alınmalıdır. Ayrıca bu değerler ışığında motor da seçilmelidir. Otomatik yana kayar kapı sistemlerinde özellikle yavaş başlangıç ve bitiş özelliği bulunur. Bu sayede kapının kullanıcılara ve çevreye zarar vermemesi sağlanır. Kapının hareket etmesi için uygun derinlik ve sivrilikte ray sistemi kullanılmalıdır. Raylara oturtulan demir kapılar daha sonra motor ile ilişkilendirilir.

Böylece istenildiği zaman kapının hareket etmesi sağlanmaktadır.

Yana Kayar Kapı

Motor Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Öncelikle Otomatik yana kayar kapı sistemlerin de motor seçimi çok önemlidir. Daha öncede belirttiğimiz gibi kapının toplam ağırlığı ve uzunluğu motor seçimini direk olarak etkilemektedir. Ayrıca motorun üzerinde bulunan elektronik sistemine güvenlik elemanları da dahil edilmelidir. Kullanmış olduğumuz güvenlik elemanları sayesinde kapının kullanımı sırasında herhangi bir engelin kapıya zarar vermesini de önlemiş oluyoruz. Engel tespit fonksiyonu sayesinde kapı hareketini bloke edebilecek insan, araç vb. gibi nesneler hem kapının zarar görmemesi için hem de canlıların zarar görmemesi için engellenir. Böylece kullanım sırasında herhangi bir can ve mal zararı söz konusu olmamış olur. Otomatik yana kayar kapı sistemlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli araç motorlardır. 300 kg’dan 5000 kg’a kadar bütün sistemleri çalıştırabilecek motorlar vardır. Fakat düzenekler için en uygun motor seçilmelidir ki hem daha güvenli bir kullanım hem de daha ekonomik kullanım sunulabilsin.

Yana Kayar Kapı Motoru

Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Bu türdeki kapıların kullanımı sırasında gerekli önlemlerin alınması oldukça önemlidir. İstenmeyen durumlar ile karşılaşmamak için güvenilir firmalar ile anlaşma yapılmalıdır. Sunmuş olduğumuz hizmetler ile müşterilerimizin bütün sorunlarına kulak vererek işimizi gerçekleştiriyoruz. Amaca en uygun otomatik yana kayar kapı üretimini gerçekleştirmek için müşterilerimizin de görüşlerine önem veriyoruz. Kapıların güvenle çalışabilmesi için ayrıca güvenlik önlemleri alıyoruz. Flaşör ledler sayesinde kullanıcıyı da uyarmış oluyoruz. Kullanılan elemanlarda malzemelerin güçlü maddelerden yapılması kapının ömrünü de arttırmış oluyor. Üretmiş ve servise sunduğumuz ürünlerde en büyük amacımız müşterilerimizin memnuniyetini sağlayarak uzun ömürlü kapılar yapabilmek. Otomatik yana kayar kapı sistemlerinde kullanılan montaj aparatları ve emniyetli fotoseller güvenlik standartlarına uygun olarak üretilmiştir. Bununla beraber otomatik kapılarda kullanılan flaşör, kumanda ve kremayer dişlileri güçlü ve dayanıklı malzemelerden üretilmiştir. Motor seçiminde dikkat edilecek noktalardan birisi olan kapı ağırlığı ve uzunluğu doğru bir şekilde tespit edilerek en uygun motor seçilmelidir. Ekiplerimiz sayesinde analizler gerçekleştirilerek uygun otomatik yana kayar kapılar satışa sunulmaktadır.

  Oy Ver
  [Toplam: 2 Ortalama: 5]

  Bahçe Çit Modelleri

  

  Biz Kimiz?

  Panel Çit Ustası kuruluşundan bu yana başarı ile sunduğu ve geliştirdiği çit sistemleri ve bahçe çit telleri sayesinde yerel ve bölgesel düzeyde önemli başarılara adını yazdırmış ve ülke ekonomisine büyük katkılar sağlamaktadır.

  İletişim

  Blog

  Bize Ulaşın

  Mevlana Cad. Sülüntepe Mah. Rahmet Sok. No:11 Pendik / İST

  Sosyal Medya

  Facebook
  Instagram
  Twitter
  LinkedIn
  Pinterest