Otomatik Kapı Sistemleri

Otomatik kapı sistemleri, piyasada fotoselli kapı sistemleri olarak adlandırılmaktadır. Bu kapılar kişisel kullanım alanlarına da eklenebileceği gibi genellikle çok fazla kişinin giriş çıkış yaptığı yerlere entegre edilmektedir. Bu tarz kapılarda özel profiller uygulanmaktadır. Bu özel profiller modern sistemlerin kapılara uygulanabilmesi adına geliştirilmiştir. Mimariye modern bir soluk getiren ve pratiklik katan bu kapılar sıklıkla tercih edilmektedir.

Otomatik Kapı Sistemlerinin Özellikleri

Otomatik kapı sistemleri, geniş kullanım alanlarına sahip olmaları ile dikkat çeken kapı sistemleridir. Bu kapı sistemlerinin değişimi maliyet gerektirmediği için sistemin kurulması da kişiler açısından tercih edilir olacaktır. Klasik kapılar genellikle alanların eksilmesine sebebiyet vermektedir. Kurulacak bir otomatik kapı sistemi ile birlikte alandan tasarruf edilmesi de mümkün hale gelecektir. Sensörün hassasiyet ayarının yapılması ile birlikte sensör görüş alanı belirli bir alana sabitlenerek bu kapıların gereksiz açılıp kapanmasının önüne geçilmiş olur. Küçük iş yerlerinin bulunduğu alanlarda bu tarz kapıların kullanılması mükemmel bir çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır.

Giriş çıkışın yoğunlukla kullanıldığı iş yeri ve devlet kurumları gibi alanlarda da kullanılmaktadır. Büyük marketlerde de bu tarz kapıların kullanıldığını görmüşsünüzdür. Bu kapıların kullanılma amacı hem kişisel hijyenin sağlanması hem de poşet ve eşya taşıma durumlarında klasik kapıların açılma durumunun zor olmasıdır. Kullanılacak bebek arabaları, alışveriş arabaları ve tekerlekli sandalyeler de bu kapı ile daha rahat şekilde geçer.

Otomatik Kapı Sistemleri Pahalı Mıdır?

Otomatik kapı sistemleri hakkında bilgi sahibi olmayan kişilerin akıllarında en çok bu soru işareti yer almaktadır. Otomatik kapı sistemleri dışarıdan incelendiği zaman oldukça maliyetli bir kapı gibi dikkat çekmektedir. Son yıllarda bu alanda çalışan firmaların sayısı artış gösterdiği için rekabet ortamı nedeni ile bu ürünlerin fiyatları oldukça ucuzlamıştır. 

Kurulum maliyetleri klasik kapı kurulum maliyetlerine oranla biraz pahalıdır. Fiyatı başlangıç aşamasında sizin için uygun gözükmese de ilerleyen zamanlarda kendini amorti edebilen bir sistem olduğunu siz de göreceksiniz. Otomatik kapı sistemleri aynı zamanda ısı izolasyonunu da sağladığı için ısınma için harcanan paranın da azalmasını sağlayacaktır. Kapıların açık kalması veya gereksiz yere açılması gibi problemler otomatik kapı sistemlerinde yaşanmayacağı için bulunduğu alanın ısısını sabit tutma konusunda oldukça yardımcı olacağı bilinmektedir.

Otomatik Kapı Sistemleri Güvenilir Midir?

Otomatik kapı sistemleri konu olduğu zaman kullanıcıların akıllarında bir soru işareti belirmektedir. Bu kapının kullanımı esnasında kişilerin başlarına can güvenliğini tehdit edecek bir problemin meydana gelip gelmeyeceği insanların akıllarına gelebilmektedir.

Otomatik kapı sistemi yapım itibari ile oldukça güvenilirdir. Kullanılan camlar yüksek bir basınç ile birbirlerine kenetlendiği için camlarda parçalanma gibi bir durumun gerçekleşmesi söz konusu dahi olmaz. Camlarda parçalanma yaşanmayacağı için kırılması ve kesici hale gelmesi mümkün değildir. Yalnızca çatlamalar meydana gelebilir ve bu meydana gelen çatlamalar kapının açılıp kapanması hususunda bir problem teşkil etmez. Bu nedenle bu tarz kapılar dilediğiniz alanda kullanabileceğiniz sistemlerdir.

Otomatik Kapı Sistemleri Uzun Süreli Kullanılabilir Mi?

Otomatik kapı sistemleri özel alüminyum materyallerin bir araya gelmesi itibariyle oluşturulduğu için bu kapıların uzun süre boyunca kullanımı mümkündür. Kapılarda kullanılan sistem materyalleri uzun ömürlü olduğu için bu materyallerde aşınmaların meydana gelme ihtimali oldukça azdır. Aşınma meydana gelmeyince kullanım ömrü de artacağı için gerekli bakımlar yapıldığı süre boyunca bu kapılar uzun yıllar boyunca size hizmet edecektir.  Hidrolik sistemlerin kurulumu ile bu yağların transferi kapınızın çalışmasını sağlayacaktır. Hidrolik sistemler dört mevsim boyunca kullanım imkanı sağlayacağı için dilediğiniz süre boyunca kullanımı mümkün olacaktır.

  Oy Ver
  [Toplam: 2 Ortalama: 5]

  Bahçe Çit Modelleri

  

  Biz Kimiz?

  Panel Çit Ustası kuruluşundan bu yana başarı ile sunduğu ve geliştirdiği çit sistemleri ve bahçe çit telleri sayesinde yerel ve bölgesel düzeyde önemli başarılara adını yazdırmış ve ülke ekonomisine büyük katkılar sağlamaktadır.

  İletişim

  Blog

  Bize Ulaşın

  Mevlana Cad. Sülüntepe Mah. Rahmet Sok. No:11 Pendik / İST

  Sosyal Medya

  Facebook
  Instagram
  Twitter
  LinkedIn
  Pinterest