Halı Çit

Halı Tel Çit

Çitler günümüzde kullanılan en kolay ulaşılabilen güvenlik elemanlarıdır. Basit uygulanması ve üstün performans sağlaması ile bu tür çitler günümüzde oldukça fazla kullanılmakta. Genel olarak büyük işletmeler, hava limanları ve arsaları kapatmak için kullanılan bu tipteki çitler kullanım açısından diğer çitlere göre daha dayanıklı ve uzun ömürlülerdir. Yapı ve yapım amacı ile beton direkli tel çitleri ile benzerlik gösterirler. Farklı olarak bu çit türlerinde çitlerin şekli boru şeklindedir. Boru Direk Tel Çitleri güvenlik açısından kullanılabilecek bir çit çeşididir. Bu çitler ile işletmelerinizi, arsanızı vb hayvanlardan veya yabancılardan koruyabilirsiniz. Kullanılan malzemelerin kaliteli ve dayanıklı olması ile Boru Direk Tel Çitleri uzun süre dayanabilirler. Ülkemizde dört mevsimi de yaşadığımız için kullanılacak olan çitlerin zemin yumuşamalarına soğuğa ve suya dayanıklı olması gerekmektedir. Bu sebeple de Boru Direk Tel Çitlerinde Pvc veya Galvanizli alaşımlar kullanılır bu sayede çitler daha sağlam olmaktadır. Çitlerin arası kafes telleri ve gergi telleri ile güçlendirilmiştir. Gergi telinin kullanılması ile çit zamanla gevşeme yapmayacak ve ilk günkü gibi sertliğini koruyacaktır.

Boru Direk Tel Çit

Avantajlı ve Ekonomik, Boru Direk Tel Çit Fiyatları

Boru Direk Tel Çitler diğer çitlere göre örgü tellerine en uygun olan çit çeşitleridir. Bu sebep ile de oldukça fazla tercih edilirler. Ayrıca beton direkli çitlere göre daha ekonomik fiyatlara sahiptirler. Bu gibi avantajları ile boru direkli çitlerin tercih edilmesinin bir diğer sebebi de hızlı uygulanabilmesidir. Belirtilen bölgede küçük bir teftiş ile kısa sürede çitler hazırlanabilir ve kullanılabilir. Örgü tellerinin uygulanabilmesi için uygun olması sağlam temellere sahip olması apartman sitelerinin de tercihi olmaktadır. Ayrıca halı saha, tenis kortları vb. gibi spor alanları genelde bu tip çitler ile çevrelenmektedir. Duruşu bakımından estetik bir yapıya da sahip olan bu Boru Direk Tel Çitler oldukça fazla tercih edilmektedir. Panel Çit ve Çim Çit Fiyat Almak İçin Arayınız Boru tipli direkler zemine göre veya kullanıcının isteği ölçüde iki şekilde yapılabilirler. Düz ve eğri boyunlu olarak sunulabilen bu direkler kullanım alanlarına göre de değişim gösterir. Düz tip boru direklerin herhangi bir alanda kullanılması maliyet açısından da eğri boyunlu direklere göre daha uygundur.Spor alanları ve büyük bahçelerde kullanılabilirler. Eğri boyunlu boru direkli çitler ise daha maliyetli ama daha güvenlidirler. Üzerinde kullanılan telin yapısı da ölçüt alındığında bu direkler tırmanılması çok daha zor olan direk çeşitleridir. Aynı zamanda jiletli tellerin de kullanılması ile daha da caydırıcı özelliğe sahiptirler.

Boru Direkli Tel Çitleri Nasıl Uygulanır?

 1. Boru direklerin sabitlenmesi için, 3 metre ara olacak şekilde toprak zemine 30×30 oranında 50 cm. derinliğinde çukurlar açılmaktadır.. Açılmış olan bu çukurlara 2,4 m veya 2,9 m’lik uzunlukta düz veya eğri boyunlu boru direkleri dikilir. Kullanıcıların da isteği üzerine dikilecek çitin altına uçtan uca 20×30 ebatlarında hatıl beton dökülerek de bu işlem gerçekleştirilebilir. Daha sonra toprak zemin üzerine hazırlanan bu temellere direkler oturtulur.
 2. Dikilen bu Boru Direk Tel Çitlere orta kısımlara 45 metrede bir olmak üzere ve ayrıca her köşede olacak şekilde çift taraflı durdurucu payanda sabitlenmektedir. Böylece direkler daha kararlı durmaktadırlar.
 3. Direklerin düz olan kısmına Helezon (Fens) adı verilen örgü teli (Galvaniz veya PVC kaplı olan tel örgü) çekilmektedir.
 4. Uygulanan bu örgü tellerine alttan ortadan ve üstten olacak şekilde toplam da üç sıra gergi teli (Galvaniz – PVC kaplı tel) çekilir.
 5. Örgü teli, Gergi teli ve kullanıcıların isteği üzerine Dikenli tel , Bağ teli ile boru çitli direklere bağlanırlar.

  Oy Ver
  [Toplam: 2 Ortalama: 4.5]

  Bahçe Çit Modelleri

  

  Biz Kimiz?

  Panel Çit Ustası kuruluşundan bu yana başarı ile sunduğu ve geliştirdiği çit sistemleri ve bahçe çit telleri sayesinde yerel ve bölgesel düzeyde önemli başarılara adını yazdırmış ve ülke ekonomisine büyük katkılar sağlamaktadır.

  İletişim

  Blog

  Bize Ulaşın

  Mevlana Cad. Sülüntepe Mah. Rahmet Sok. No:11 Pendik / İST

  Sosyal Medya

  Facebook
  Instagram
  Twitter
  LinkedIn
  Pinterest