Panel Çit

Panel Çit Teli

Panel çit bir yeri korumak, güvenliği sağlamak amaçlı yaptırılan bir düzenektir. Sokağa çıktığımızda genellikle lüks evlerin bahçesinin çevresinde ya da okul, askeriye gibi alanların dışında panel çitleri görebiliriz. Bu çit çeşidi toprağın üzerine beton dökülerek montajlama ile yapılır. Çit panellerin montajı direğe plastik kelepçe, plastik klips, metal klips ve çelik kelepçe ile yapılır. Toprak olmayan zeminlerde ise direkt beton zemine montajlama yapılmaktadır. Çift direkleri boru profil ya da kare profil olarak yapılabilir.

Sıklıkla yeşil renkte olur. Bunun nedeni de doğa ile bütünleşme amacı güdülmesidir. Estetik bir tasarıma sahip olduğu için de tercih edilir. Kaliteli panel çit bulmak zordur. Çünkü bu çitlerin her türlü elverişsiz duruma uygun sağlamlıkta olması gerekir. Şiddetli yağmur gibi bir doğa olayından etkilenmemelidir. Bir hırsızın alana girmesinde hırsızın çitleri kolayca sökemiyor olması gerekir. Bu nedenle sağlam ve kaliteli panel çit kullanımı şarttır.

Panel Çit Siyah

Panel çit, evcil hayvanları dış dünyadaki vahşi hayvanlardan korumak için kullanılabilir. Evinize ya da iş yerinize hırsız girmemesi için kullanılabilir. Okulların, limanların, otoyolların kenarlarının, hastahanelerin, tatil köylerinin, spor tesislerinin, askeriyelerin, fabrikaların, köprü, baraj, hava alanlarının, sanayi bölgelerinin çevresindeki tüm duvarlarda panel çit kullanılabilir. Böylece koruma sağlanmaya çalışılır. Doğa şartlarına karşın panel çitler oldukça dayanıklı ve sağlam malzemelerden üretilir. Ayrıca bu çit türü oldukça maliyeti düşük ve uygun fiyatlıdır. Her kesimden her bütçeye uygun çözümler üretilebilir. Paslanmaya karşı da dayanıklı olduğundan sonradan bakım yaptırmaya gerek duyulmaz.

Panel Çit Kullanım Alanları

Birçok çit türünün aksine panel çitler görsel olarak da göze hitap eden bir görüntü sağlar. Bahçe girişlerinde güzel bir görüntü oluşur. Böylece gözü yormaz. Ağaç ve çimlerle benzer renklerde olduğundan estetik bir görsellik olur.

Panel çitlerin fiyatları metrekareye göre hesaplanır. Yeşil renk istemeyen kişiler için farklı renklerde uygulamalar da yapılmaktadır. Siyah, mavi ve diğer tüm renklerde talebe bağlı çalışmalar yapmak mümkündür. Belirli santimdeki aralıklarda ve belirli kalınlıklarda panel çit uygulamaları yapılabilir.

Panel Çit ve Çim Çit Fiyat Almak İçin Arayınız

Panel çit farklı şekillerde uygulanabilir. Beş panel çit uygulaması vardır. Bunlar; pano çit, klasik panel çit, yüksek güvenlikli çit, dekoratif panel çit ve double panel çittir. Bakıma ihtiyaç duymayan panel çitler taşınabilir ve farklı yerlere konulabilir. Montajı da hızlı şekilde halledilebilir.

Panel Çit Ölçüleri

Panel çit özellikleri birbirinden farklıdır. Göz aralığı, tel kalınlığı, panel uzunluğu, panel yüksekliği, kelepçe, bağlantı, renk, kaplama, boru direği ve profil direği ölçülerine göre panel çitler yapılır. Her özellik her alanda farklılık gösterebilir. Kaplamalar galvaniz ve polyester kaplı boya ile yapılabilir. Panel uzunluğu genellikle aynı olsa da müşteri talebine bağlı olarak yüksekliği değişebilir. Fakat bu da belirli standartlardadır. Müşteri talebe ve ihtiyacına bağlı bu uzunlukları seçer. Panel çit en uzunluğu genel olarak 250 santimetredir. Panel yükseklikleri; 80 cm, 100 cm, 120 cm, 150 cm, 170 cm ve 200 cm olabilir. Kişiler bahçelerinde istediği güvenlik yüksekliğine göre panel çit yaptırabilir. Bu ölçüler klasik panel çitler için geçerlidir. Diğer panel çitlerin ölçüleri farklıdır. Örneğin double panel çit yalnızca 100 cm, 150 cm ve 200 cm olur. Göz aralığının ölçü değerleri daha çeşitlidir. Tel çapı ve profil ölçüsü de farklı farklı olabilir.

Panel çitler her türlü mimari dekorasyona uygun olabilir. Hiçbir binanın çevresinde olumsuz görüntü oluşturmayacak şekilde üretilir ve montaj yapılır. Bu nedenle her türlü farklı resmi bina ve evde sık sık tercih edilir.

  Oy Ver
  [Toplam: 3 Ortalama: 3.7]

  Bahçe Çit Modelleri

  

  Biz Kimiz?

  Panel Çit Ustası kuruluşundan bu yana başarı ile sunduğu ve geliştirdiği çit sistemleri ve bahçe çit telleri sayesinde yerel ve bölgesel düzeyde önemli başarılara adını yazdırmış ve ülke ekonomisine büyük katkılar sağlamaktadır.

  İletişim

  Blog

  Bize Ulaşın

  Mevlana Cad. Sülüntepe Mah. Rahmet Sok. No:11 Pendik / İST

  Sosyal Medya

  Facebook
  Instagram
  Twitter
  LinkedIn
  Pinterest