Mantar Bariyerler

Mantar bariyeri, alışveriş merkezleri, evlere ve binalara giriş kapıları vb. yerlerde yerel güvenlik açısından kullanılır. Mantar bariyerleri iki şekilde incelenir: hidrolik ve pnömatik mantar bariyerleri olarak bilinmektedir. Uzaktan kumanda, plaka okuma, kart erişimi, düğme ve domuz erişim sistemleri için mantar bariyer sistemleri kurulabilir. Mantar bariyer sistemleri de istenilen çap ve yüksekliğe göre üretilir.

Neden Mantar Bariyer Sistemleri?

Mantar bariyer sistemlerinin tercih edilmemesinin en önemli nedenlerinden biri diğer bariyer sistemlerinden daha yüksek kalitede olmalarıdır. Bu nedenle, büyük şirketlere ve belediyelere güvenlik sağlarken, araçların hareketini kontrol etmenin ilk nedeni mantar bariyeridir.

Yerdeki sabit sistemin bir kısmı 220 mm duvar çapına ve 14 mm duvar kalınlığına sahiptir. Dış çevre, çelik borunun alt kısmında 10 mm bir çiviye sıkıca oturan saten paslanmaz çelik 304’ten yapılmıştır ve saten paslanmaz çeliğin (Z) ekseni boyunca hareketine izin vermemektedir.

Alüminyum alaşımdan yapılan sabit kapak 10 mm’dir, bu kapak hareketli parçaya ödenir ve bir havşa başlı cıvata kullanılarak monte edilir. Bu bariyerlerde yaşanan kazaların hasarının % 30’undan fazlası şirket tarafından karşılanacaktır.

Gerekli güvenlik seviyesine bağlı olarak, yansıtıcı bantlar veya LED uyarı sistemleri, çeşitli çaplarda ve yüksekliklerde mantar bariyerlerinin görsel uyarısı olarak sağlanır.

Mantar Bariyerinin Yararları

Mantar Bariyer Sistemi, plaka tanıma, hızlı erişim (RFID), kart erişimi, uzaktan kumanda ve manuel düğme ile çalışmak üzere yapılmıştır. Ayrıca, bir trafik ışığı veya yanıp sönen ışık görsel bir uyarı olarak dahil edilebilir. Bu nedenle, büyük şirketlere ve belediyelere güvenlik sağlarken, araçların hareketini kontrol etmenin ilk nedeni mantar bariyeridir.

Mantar bariyer sistemi zemin üzerinde yan yana ve düzenli aralıklarla kullanılır ve bu alanda erişim kontrolü ve güvenlik sağlar, yerden yükselir ve yolu araca kapatır. Mantar bariyer sistemi yüksekliğine bağlı olarak 3-6 saniye içerisinde açılıp kapatılabilir. Arzu edilirse acil kullanım için 1 saniye içinde yolun açılması ve kapatılması sağlanabilir. Aracın içinden geçerken yanlışlıkla kaldırma ve aracın hasar görmesini önlemek için, aracın manyetik detektörü veya fotoselleri ile erişim güvenliği sağlanır.

Diğer bariyer sistemlerine göre kalitesi ile ayırt edilen mantar bariyeri, kurumsal firmalar için öncelikli bir seçimdir. Ayrıca belediyeler, bu engelleyici sistemi sürüş araçlarına tercih ediyor. Şoka karşı oldukça dayanıklı olan mantar bariyeri paslanmaz çelikten imal edilmiştir. Hayatı kolaylaştırmayı tercih eden ürünler, güvenlikten ödün veremediğinizde cesaret vericidir.

Hidrolik Mantar Bariyeri

Hidrolik kontrol mekanizması kullanılarak yükseltilip yükseltilebilen bir tür mantar bariyeridir. Uzaktan kumanda kullanılarak kontrol edilebilir ve araba yaklaştığı anda fotoselin açılması ve kapatılması işlevine sahip modeller vardır. Yüksek güvenlik gerektiren kurumları korumak için, çoğunlukla giriş sırasına göre hidrolik tip bir mantar bariyeri kullanılır. Bu tür yerlerde kullanılan mantar bariyerleri çeşitli dayanıklılık testlerinden geçirilmelidir.

Elektriksel, mekanik veya hidrolik mekanizmalar kullanılmadan manuel olarak indirilebilir ve kaldırılabilir. Sürekli kullanılmayan yerlerde ve nadir durumlarda harekete açık olması gereken yerlerde kullanılır.

Sabit Mantar Bariyeri

Metal malzemeden yapılmış, aynı zamanda sabit bariyerler olarak da adlandırılan bariyerler, bir çarpma ve saldırı durumunda kuvvetlice güçlendirilmiş, zemine tutturulmuş bariyerlerdir. Zemine dübel + vida ile diğer bariyerler de takılırken, güvenlik için mantar bariyerleri zeminde sabitlenmeli ve desteklenmelidir.

Mantar bariyerinin adı, bir kalıp olarak geliştirildiği ve çabuk bir şekilde devreye alınabildiği için ürünün bir mantar şeklinde olması nedeniyle verilir. Hidrolik, mekanik veya manuel tiplerin yanı sıra sabit tipler de vardır.

  Oy Ver
  [Toplam: 2 Ortalama: 5]

  Bahçe Çit Modelleri

  

  Biz Kimiz?

  Panel Çit Ustası kuruluşundan bu yana başarı ile sunduğu ve geliştirdiği çit sistemleri ve bahçe çit telleri sayesinde yerel ve bölgesel düzeyde önemli başarılara adını yazdırmış ve ülke ekonomisine büyük katkılar sağlamaktadır.

  İletişim

  Blog

  Bize Ulaşın

  Mevlana Cad. Sülüntepe Mah. Rahmet Sok. No:11 Pendik / İST

  Sosyal Medya

  Facebook
  Instagram
  Twitter
  LinkedIn
  Pinterest