Yapay Çit

Yapay & Çim Çit Modelleri

Yapay Çit tel, müşterinin isteğine göre boyutları değiştirilebilen çiftlik, site, villa, meyve bahçesi, ev gibi herhangi bir gayrimenkulün etrafının çevrilmesi için kullanılan güvenlik veya sınır belirleme malzemesidir.

İnsanların evlerinin veya tarlalarının, okulların, spor tesislerinin, askeri bölgelerin, inşaat alanlarının vb. çevresini kapatmak ve sınırlarını belirlemek amacıyla çok uzun zamanlardan beri kullandığı bir üründür. Yapay Çit teller müşterinin istediği ebatlara göre üretilebilmesi, rulo haline getirilebildiği için taşınmasının kolay olması, paslanmaz çelik veya galvanizli malzeme ile üretildiği için her türlü hava koşuluna dayanıklı olması ve ucuz olması sebebiyle insanların sıklıkla tercih ettiği bir üründür. Ayrıca Yapay Çit tel kendisine dikenli tel ya da jiletli tel eklenerek kullanılabilmesi ve istenilen yerden kapı, pencere gibi eklemeler yapılabilmesi sebebiyle de oldukça kullanışlı bir yapıya sahiptir. Yapay Çit telin gözlerinin büyüklüğü ve tel kalınlığı da yine müşterinin istekleri doğrultusunda değiştirilebilmektedir. Bu durum Yapay Çit teli daha da kullanışlı hale getirmektedir.

Panel Çit ve Çim Çit Fiyat Almak İçin Arayınız Yapay Telin Kullanım Alanları Nelerdir?

Yapay Çit tel çok kullanışlı bir üründür. İnşaat sektörü, maden sektörü, sanayi sektörü, güvenlik sektörü, hayvancılık sektörü gibi neredeyse aklınıza gelebilecek her alanda kullanılabilmektedir. Kullanım alanları saymakla bitmeyecek kadar fazla olan Yapay Çit telin nerelerde kullanıldığını maddeler halinde sıralayacak olursak;

 1. • İnşaat alanlarında güvenlik amaçlı, sınırları belirlemek amaçlı ya da sıva altı uygulamaları gibi amaçlarla kullanılabilmektedir.
 2. • Maden bölgelerinde kullanılabilir.
 3. • Hobi alanlarında sınırları belirlemek için
 4. • Tel Yapay Çit ile yapılan çit uygulamalarında
 5. • Kümes hayvanlarının yaşam alanlarının belirlenmesinde
 6. • Göz göz olması nedeniyle elek olarak maddelerin ayrıştırılmasında kullanılabilmektedir.

Görüldüğü üzere kullanım alanları saymakla bitmeyecek kadar fazla ve oldukça yaygındır.

Yapay Çit Tel Kullanmanın Avantajları ve Fiyatları Nelerdir?

Yapay Çit tel fiyatları bakımından ekonomik olması sebebiyle herkesin kullanabileceği evinin, tarlasının, çiftliğinin etrafını çevirebileceği bir malzeme olması sebebiyle oldukça avantajlı bir üründür. Ayrıca her türlü kötü koşula dayanacak kaliteli ve uzun ömürlü malzemeler kullanılarak üretildiği için de yine ekonomik olarak avantaj sağlamaktadır. Dikenli tel, Jiletli tel gibi farklı malzemelerle birlikte kullanıldığında güvenliğin üst seviyeye çıkmasını sağlaması da bir başka avantajlı yanıdır. Göz aralıkları, tel kalınlığı, genişliği, yüksekliği gibi ebatları konusunda müşterinin isteklerine ve ihtiyaçlarına özel olarak üretimi yapılabildiği için son derece kullanışlı bir malzemedir. Görüntü olarak son derece estetik durmaktadır.

Yapay Telin Metre Fiyatı

Yapay Çit tel uygulama şekilleri kullanılan destek malzemesine göre çeşitlilik gösterebilir. En yaygın uygulama şekillerinden biri boru direkli tel çittir. Yaygın olmasının sebebi hem uygulamanın kolay olması hem de maliyetinin düşük olmasıdır. Boru direklerin arasına Yapay Çit telin montajlanması yöntemiyle kurulur. Beton direkli tel çit ise yine yaygın olarak kullanılan tel Yapay Çit uygulamalarından biridir. Beton direkli tel çitin yaygın olmasının sebebi ise sağlam ve dayanıklı olmasıdır. Bu yöntemde ise dikilen direkler betondan yapılmaktadır. Yapay Çit tel ise bu beton direklerin arasına montajlanmaktadır. Bu direkler arasına montajlanması ise şöyledir. Direklerin üzerine üç sıra halinde gergi teli çekilir. Gerdirme aleti ile iyice gerdirilen tel bağ teli ile her direğe düğüm atma yöntemiyle bağlanır. Böylece Yapay Çit tel uygulaması bitmiş olur. Tel Yapay Çit uygulaması hem kolay hem ekonomik olduğundan her yerde kullanılarak yaşamımızın her alanında rastlayacağımız bir ürün haline gelmiştir.

Yapay tel çeşitlerinden bahsedecek olursak farklı malzemelerle üretilmiş çeşitleri mevcuttur. Galvanizli Yapay Çit tel, pvc kaplı tel Yapay Çit, paslanmaz Yapay Çit tel olarak sayılabilir. Galvanizli Yapay Çit tel paslanmaya karşı dirençli ve oldukça dayanıklıdır. Pvc kaplı tel Yapay Çit ise galvaniz malzemesinin üzerinin ondan daha dayanıklı olmasını sağlayacak pvc malzemeyle kaplanması sonucunda üretilen Yapay Çit teldir.

  Oy Ver
  [Toplam: 3 Ortalama: 4.3]

  Bahçe Çit Modelleri

  

  Biz Kimiz?

  Panel Çit Ustası kuruluşundan bu yana başarı ile sunduğu ve geliştirdiği çit sistemleri ve bahçe çit telleri sayesinde yerel ve bölgesel düzeyde önemli başarılara adını yazdırmış ve ülke ekonomisine büyük katkılar sağlamaktadır.

  İletişim

  Blog

  Bize Ulaşın

  Mevlana Cad. Sülüntepe Mah. Rahmet Sok. No:11 Pendik / İST

  Sosyal Medya

  Facebook
  Instagram
  Twitter
  LinkedIn
  Pinterest