Düzlemsel Jiletli Tel

Düzlemsel Jiletli Tel

düzlemsel jiletli tel fiyatları

Yüksek güvenlik önlemleri gerektiren alanlarda güvenliği sağlamak amacıyla kullanılan paslanmaz çelik, galvaniz gibi dayanıklı malzemelerden üretilen jiletli teller kullanılabilmektedir. Jiletli tellerin düzlemsel jiletli tel, helezon jiletli tel gibi çeşitleri bulunmaktadır.

Güvenlik insanların korkusuzca yaşamlarını sürdürebilmeleri açısından hayatımızın ayrılmaz bir parçası olmuştur. Bizler yaşadığımız yerlerin, iş yerlerimizin güvenliğini sağlamak için güvenlik önlemleri alırken devletimiz ise kamu kurumlarının, hava limanlarının, askeri tesislerin, cezaevlerinin, ülke sınırlarının vb. güvenliğini sağlamak için çeşitli güvenlik önlemleri almaktadır. Hepimiz yaşadığımız çevreleri dış etkilere karşı koruyarak rahat bir şekilde yaşayacağımız alanlar yaratmak isteriz. Bu sebeple ihtiyaç duyduğumuz güvenlik önlemlerinden birisi olarak düzlemsel jiletli teller bulunmuştur. Bu teller içerisinde jilet bulundurduğu için ekstra güvenlik önlemleri alınması gereken yerlerde oldukça faydalı olabilmektedir.

Panel Çit ve Çim Çit Fiyat Almak İçin Arayınız

Düzlemsel Jiletli Telin Kullanım Alanları ve Teknik Şartnamesi

Düzlemsel jiletli tel yüksek güvenlik önlemlerinin alınması gereken yerlerde caydırıcı olarak kullanılmaktadır. Peki, bu yüksek güvenlik gerektiren alanlar nerelerdir? Hava limanları, ülke sınırları, enerji üretim tesisleri, fabrikalar, sanayi kuruluşları, askeri bölgeler, cezaevleri, limanlar, kara yolları güvenlik önlemleri gereken yerleşim alanları (siteler, villalar), park alanları, depolar vb. yerler yüksek güvenlik önlemleri gerektiren mekanlar olarak sayılabilir. Aslında pratikte herkes kendini güvende hissetmek ister.

Yüksek güvenlik önlemleri alınan sitelerde oturmak hepimizin isteyeceği bir şey değil midir? Düzlemsel jiletli tel de bu güvenlik önlemlerinden biri olduğu için tercih edilmektedir. Görüntüsü ile herhangi bir olumsuz duruma karşı caydırıcı bir etkisi vardır. Saydığımız mekanlarda hırsızlık, silahlı saldırı, terör saldırısı gibi olumsuz durumlar yaşanması ihtimaline karşı düzlemsel jiletli teller kullanılması riski azaltarak huzurunuzu sağlar. Evlerinizin, iş yerlerinizin korunmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle cezaevi gibi giriş ve çıkışın kontrol altında alınması gereken alanlarda kullanılarak buraların korunmasını kolaylaştırmaktadır.

Düzlemsel Jiletli Tel Çeşitleri ve Fiyatları

Düzlemsel jiletli teller yüksekliklerine göre, yapımında kullanılan malzemenin cinsine göre sınıflara ayrılabilir.

Yüksekliğine göre;
   • 45 cm yüksekliğinde düzlemsel jiletli tel
   • 60 cm yüksekliğinde düzlemsel jiletli tel
   • 70 cm yüksekliğinde düzlemsel jiletli tel
   • 90 cm yüksekliğinde düzlemsel jiletli tel
olarak sınıflandırılabilir.
Yapımında kullanılan malzemenin cinsine göre ise
   • Galvaniz kaplama
   • 430 kalite paslanmaz çelik
   • 304 kalite paslanmaz çelik
kullanılarak yapılan düzlemsel jiletli tel olarak sınıflandırılabilir.

Telin yüksekliği korunan yerin önemine göre veya oluşabilecek riskli durumların büyüklüğüne göre en az 45 cm olmak üzere 60 cm, 90 cm şeklinde arttırılabilir. Yükseklik herhangi bir saldırıya karşı telin daha caydırıcı olmasında etkilidir.

İmalatında kullanılan malzeme ise telin ömrünü arttırmakla birlikte estetik bir görüntü yaratmak için önemli olabilmektedir. Güvenliğin estetikle buluşması için düzlemsel jiletli teller oldukça kullanışlı bir tercih olabilir. Düzlemsel jiletli tel genellikle uzun ömürlü olması için paslanmaz çelikten üretilmektedir. Düzlemsel jiletli tellerin imalat yöntemleri ve kullanılan malzemeler uzun yıllar boyunca kullanılabilmesini ve jiletlerin keskinliğini korumasını sağlamaktadır.

Düzlemsel Jiletli Tellerin Uygulanma Şekli – Punta Kaynaklı Jiletli Tel Fiyatları

Yüksek güvenlik önlemlerinin alınması gereken yerlerde korkuluk, çit , duvar veya tel örgü üzerine bağ teli ile bağlanarak montaj yapılabilir. Bunun yanı sıra direk dikilmesi durumunda direkler arasına düzlemsel jiletli tel doğrudan uygulanabilir. En yaygın kullanımı bir çit üzerine montajlanması şeklindedir.

Düzlemsel jiletli tel fiyatları ise kullanılan telin malzemesine ve boyutlarına göre farklılık göstermektedir. Yine fiyatlarda değişikliğe sebep olan etmenlerden birisi de uygulama alanının fiziki özellikleridir. Uygulamanın fiziken zor olması sebebiyle fiyatlar bir miktar artabilir. Genel olarak alınabilecek diğer güvenlik önlemlerinden daha uygun olabilmektedir. Ayrıca kullanım süresinin buna bağlı olarak da yenilenmesi süresinin uzun olması da diğer sistemlere göre bir avantaj haline gelebilmektedir. Sizler de düzlemsel jiletli tel ile güvenliğinizi sağlayabilirsiniz.

  Oy Ver
  [Toplam: 4 Ortalama: 4]

  Bahçe Çit Modelleri

  

  Biz Kimiz?

  Panel Çit Ustası kuruluşundan bu yana başarı ile sunduğu ve geliştirdiği çit sistemleri ve bahçe çit telleri sayesinde yerel ve bölgesel düzeyde önemli başarılara adını yazdırmış ve ülke ekonomisine büyük katkılar sağlamaktadır.

  İletişim

  Blog

  Bize Ulaşın

  Mevlana Cad. Sülüntepe Mah. Rahmet Sok. No:11 Pendik / İST

  Sosyal Medya

  Facebook
  Instagram
  Twitter
  LinkedIn
  Pinterest