Bahçe Etrafına Tel Örgü Nasıl Çekilir?

0506 704 13 29 / 0216 378 76 44

Bahçeler için tercih edilen tel örgüler eski zamanlardan beri güvenliği sağlayan bir numaralı malzemelerdir. Bahçe içerisinde yer alan her türlü ekinin yanı sıra canlı hayvanlara karşı da etkili bir koruma sağlar. Sınırların belirlenmesinde de etki sahibi olan teller ile bahçeler hem şıklık kazanır hem de daha güvenli ekin alanları elde edilir. Bahçe etrafına tel örgü nasıl çekilir sorusu bahçelerine tel çektirmek isteyenler tarafından sıklıkla merak edilen bir sorudur. Profesyonel hizmetler tercih edilerek yaptırılması gereken bu hizmet ile bahçelerin dört bir tarafına tel çekmek mümkün olur. Etkili bir hizmet alınırsa bu tellerden uzun yıllar boyunca performans elde edilebilir.

Bahçeler İçin Uygun Tel Örgü Modelleri

Bahçe etrafına tel örgü nasıl çekilir konusunda yardım almak isteyen müşterilerimizin ilk önce hangi teli tercih edeceklerine karar vermeleri gerekir. Bahçe çevirme için uygun olan tel örgü modelleri arasından isteğe uygun modelin tercih edilmesinin ardından ne kadar alanda kullanılacağı konusunda tespit yapılır ve ardından telin siparişi geçilir. Üretimden hazırlanan tellerin adrese getirilmesinin ardından tel örgü hizmeti veren firmamız deneyimli personeli ile bahçelerinizde kaliteli bir şekilde tellerin gerilmesi hizmetini sizlere sunar.

Kuyu Açma ve Kuyulama Uygulamaları

Bahçe etrafı için tercih edilecek tel örgülerin dayanıklı olması ve uzun süre kullanılabilmesi için toprak zemine sabitlenmesi gerekir. Bu işlem ne kadar kusursuz yapılırsa ve ne kadar derin bir şekilde uygulanırsa tellerin ömrü o kadar uzun olur. Bahçe için sipariş verilen tel ile birlikte bahçeye gelen personellerimiz bu aşamada bahçenin etrafına 1 metreye yakın derinliklerde çukurlar kazar. Çukurların genişlikleri genelde 50 cm olarak ayarlanır. Çukurların birbiri ile olan mesafesi ile 2 ya da 3 metre olarak belirlenir. Çukur olarak adlandırılan kuyu açma işlemi bittikten sonra bu çukurlar için özel bir harç hazırlanır ve harç ile direklerin çukurlara sabitlenmesi sağlanır. Çukurlar için hazırlanan harcın sertliği 300 ila 400 doz arasında ayarlanır. Bahçe tellerinin dayanıklı olması ve dik durabilmesi için kullanılacak olan direkler demir ya da beton özellikli olarak tercih edilir. Direklerin boyları bahçe tellerinin boyuna uygun olarak ayarlanır ve birlikte bir bütün olarak görünmeleri sağlanır. Hazırlanan direkler çukurlara yerleştirilir ve üzerlerine beton atılarak zeminde dik bir şekilde durmaları sağlanır. Beton kuruyana kadar herhangi bir işlem uygulanmaz ve betonun zeminde kurumasından emin olunduktan sonra tellerin gerilmesi ve bahçe etrafının kapatılması işlemine geçilir.

Tel Örgülerin Sabitlenmesi

Bahçe etrafına tel örgü nasıl çekilir konusunda son yapılması gereken tellerin alana gerilmesi ve direklere sabitlenmesi işlemidir. Direklerin oyuna uygun olarak kesildiğinden dolayı direk boyuna kolayca uyum sağlayan tel örgüler yapısı gergin olacak şekilde gerilir ve direklere göre ayarlanır. Tel örgülerin direklere sabitlenmesinde iki yöntem kullanılır. Bunlardan ilki tellerin direklere geldiği mesafede matkap yardımı ile zımbalanmasıdır. Vidalar yardımı ile yapılan bu uygulama sonucunda direkler ile telin birbirine sabitlenmesi sağlanır. Diğer yöntem kaynak yöntemidir ve tellerin bir parça ardımı ile direklere sabitlenmesi sağlanır. Her iki yöntemde kalite yönünde güven verir ve oldukça kalıcıdır. Uygulama sırasında veya sonrasında tellerde meydana gelecek delinme ve yırtılma gibi durumlarda tellerin arızalı bölümlerinin onarılması ve yenilenmesi son derece kolaydır. Delinen bölgelerde meydana gelen açıklık tespit edilerek bölgeye tekrar tel gerdirme işlemi uygulanarak orijinal görünüm kazanması sağlanır. Bahçeler için tel örgüler hakkında her türlü ihtiyacınız için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.
Oy Ver
[Toplam: 6 Ortalama: 4.3]

  Bahçe Çit Fiyatları

  

  Biz Kimiz?

  Panel Çit Ustası kuruluşundan bu yana başarı ile sunduğu ve geliştirdiği çit sistemleri ve bahçe çit telleri sayesinde yerel ve bölgesel düzeyde önemli başarılara adını yazdırmış ve ülke ekonomisine büyük katkılar sağlamaktadır.

  İletişim

  Blog

  Bize Ulaşın

  Mevlana Cad. Sülüntepe Mah. Rahmet Sok. No:11 Pendik / İST

  Sosyal Medya

  Facebook
  Instagram
  Twitter
  LinkedIn
  Pinterest