Jiletli Tel

Jiletli Tel Uygulama

Güvenlik kavramı insanların yaşamlarını korkusuzca sürdürmesi manasına gelmektedir. Bu kavramın oluşması insanların çeşitli güvenlik sistemleri geliştirmesine sebep olmuş ve bu sebeple jiletli tel üretilmeye başlanmıştır. Artık güvenlik veya çevre koruma sistemleri denilince akla ilk gelen önlemlerden biri jiletli teller olmaya başlamıştır.

Bizler yaşadığımız alanların güvenli olmasını isteriz. Devletler giriş ve çıkışların kontrollü bir şekilde yapılması gerektiği bazı alanlarda güvenlik önlemi almak ister. İşte bu gibi durumlarda yüksek güvenlik gerektiren alanlarda jiletli teller oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Hatta güvenlik önlemlerinin olmazsa olmazları jiletli tellerdir diyebiliriz. Artık jiletli tel güvenlik kavramıyla birlikte kullanılmaktadır ve güvenlik denilince akla ilk gelen ürünlerden biri jiletli tellerdir. Peki, nedir bu jiletli tel? diye soranlarınız varsa hemen cevaplayalım. Adından da anlaşıldığı gibi üzerinde küçük jiletler olan paslanmaz çelik gibi uzun ömürlü malzemelerden belirli standartlara göre üretilen tellerdir. Jiletli tellerin düzlemsel jiletli tel, helezon jiletli tel, olimpik jiletli tel, kaynaklı jiletli tel, düz hat jiletli tel gibi birçok çeşidi vardır.

Jiletli Telin Kullanım Alanları

Jiletli tel yüksek güvenlik önlemleri alınması gereken alanlarda kullanılır. Yüksek güvenlik önlemi gerektiren alanlar nerelerdir? Neden buralarda yüksek güvenlik önlemleri alınması gerekir? Öncelikle yüksek güvenlik önlemi alınacak alanlardan biraz bahsedelim. Okullar, askeri bölgeler, ülke sınırları, hava limanları, kara yolları, fabrikalar, enerji üretilen yerler, cezaevleri vb. sayılabilir. Ayrıca özel mülkiyetler, park yerleri, bahçeler, siteler, lojmanlar, villalar da yüksek güvenlik önlemi alınabilecek alanlardır.

Panel Çit ve Çim Çit Fiyat Almak İçin Arayınız

Bu alanlar neden yüksek güvenlik önlemleriyle korunmalı sorusuna gelince şöyle cevaplandıralım. Jiletli teller herhangi bir hırsızlık, saldırı, kanunsuz bir eylem planı için son derece caydırıcı bir özelliğe sahiptir. Örneğin cezaevi gibi giriş çıkışın kontrol edilmesi gereken bir yerde kullanılması güvenlik önlemini arttırmış olur. Hava limanı, enerji üretilen yerler gibi herhangi bir terör eylemi gerçekleşmesi olası alanlarda da yine kontrolsüz bir giriş çıkışa mani olmak için kullanılır. Kendi özel yerleşim alanlarımızda ise bizim huzurlu olabilmemiz, evde olmadığımız zamanlarda eve hırsız girer mi benzeri sorulardan kurtarmak için kullanılabilir. Yani jiletli tel güvenliğimiz için yaygın olarak kullanılan bir üründür. Kullanılmaya da devam edecek gibi görünüyor.

Jiletli Telin Faydaları

Jiletli tel kullanımı bizim kendimizi daha güvende hissederek rahatlamamızı sağlamaktadır. Yaşam alanlarımızın daha korunaklı olmasını, kanunsuz bir eylemin önlenmesini böylece suç oranının azalmasını sağlamaktadır.

Jiletli Tel Fiyatları

Jiletli tel fiyatlarını belirleyen faktörler arasında imalatında kullanılan malzemeler, kullanılacak telin uzunluğu, uygulama alanının fikizi özellikleri sayılabilir. Jiletli tel diğer güvenlik önlemlerine göre daha ekonomik olmakla birlikte herkesin yaptırabileceği bir önlemdir. Yani düşük denilebilecek uygun bütçelerle de güvenlik önlemleri alınabilmektedir. Ayrıca jiletli telin uzun ömürlü kullanımı onun ekonomik olmasını sağlayan bir başka etmendir. Çünkü imalatında kullanılan malzemeler onun uzun yıllar kullanılmasını sağlamaktadır. Jiletlerinin keskinliği de uzun yıllar korunmaktadır. Bir defa yaptırınca sizi uzun zaman koruyacak olmasını onu ekonomik kılmaktadır.

Jiletli Telin Uygulanması

Jiletli teller hali hazırda mevcut bulunan duvarlar ve çitler altına, yanına, üzerine veya direk olarak zemin üzerine montajlanarak uygulanabilir. İki direk arasına şeklinde uygulanabilir. En yaygın olanı bir duvar veya çit üzerine bağ teli ile bağlanması şeklindedir.

Jiletli Telin Teknik Özellikleri

Jiletli telin teknik özellikleri hakkında bilgi verecek olursak belirli TSE standartlarına uygun olacak şekilde paslanmaz çelikten üretilmelidir. Kopma, çekme mukavemeti yine bu standartlarda belirtilen değerlere uygun olmalıdır. Genellikle kullanılan malzemeler 304 ve 430 kalite paslanmaz çelik veya galvaniz kaplama olmaktadır. Bu nedenle oldukça uzun ömürlü bir kullanım söz konusudur.

Oy Ver
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bahçe Çit ModelleriBiz Kimiz?

Panel Çit Ustası kuruluşundan bu yana başarı ile sunduğu ve geliştirdiği çit sistemleri ve bahçe çit telleri sayesinde yerel ve bölgesel düzeyde önemli başarılara adını yazdırmış ve ülke ekonomisine büyük katkılar sağlamaktadır.

İletişim

Blog

Bize Ulaşın

Mevlana Cad. Sülüntepe Mah. Rahmet Sok. No:11 Pendik / İST

Sosyal Medya

Facebook
Instagram
Twitter
LinkedIn
Pinterest