Sarmaşık Yapay Çit

Sarmaşık Yapay Çit Nedir? Kullanım Yerleri Nerelerdir?

Sarmaşık yapay çit genel olarak birçok başlık altında toplanabilir. Dikenli tel, boru hatlı tel, galvaniz örgü, PVC kaplı tel örgü dahil birçok tel çit çeşidi vardır. Tel çitlerin kullanım amacı sınırlayıcı olmaktır. Bir kişi sahip olduğu bölgeyi işaretlemek istediğinde o bölgenin çevresine tel çit çektirebilir. Bu şekilde istenmeyen insanlar ya da hayvanlar bölgeye giriş yapamaz. Tel çitlerin amacı bölgeyi hırsızlardan da korumaktır. Bu çitler sayesinde hırsızlar bir alanın korunaklı olduğunu görür ve girişi zorlanır. Tel çit sistemi sayesinde güvenlik önlemi alınmış olunur.

Tel çitlerin kullanım amacı güvenlik ve koruma dışında hoş bir görüntü elde etmek de olabilir. Özellikle villalar, siteler ya da resmi kuruluşların dışı estetik bir görüntü sağlandığında daha iyi durur. Bu nedenle tel çit kullanılır.

Tel çit sistemleri simetrik bir görüntüye sahiptir. Tel çitleri kimin istediği ve ne amaçla kullanacağı da önemlidir. Kullanım durumuna göre bu tellerde değişiklik oluşabilir. Tel çit üreten kişi ya da kuruluşlar müşteriye nasıl bir çit istediğini sorar. Buna bağlı olarak da katalog gösterilir. Böylece müşteri bir seçim yapar. Buna göre de üretim yapılır ve montajlanır. Tel çitler olumsuz hava koşullarına dayanıklılık göstermelidir. Bu şekilde üretimi yapılması gerekir. Herhangi bir kar, fırtına, şiddetli yağmur ya da fazla sıcaklık durumunda tel çitler dayanıklı olmalıdır. Aksi takdirde kullanımı mümkün olmaz. Olumsuz hava koşullarının dışında dışarıdan gelebilecek darbelere karşı da tel çit sistemleri dayanıklı olmalıdır.

Panel Çit ve Çim Çit Fiyat Almak İçin Arayınız

Tel Çit Modelleri & Fiyatları

Tel çitler genellikle paslanma yapmaz. Bu nedenle de kullanımı avantajlıdır. Telin boyasının ardından galvaniz yapıldığından paslanma ihtimali düşüktür. Tel çit yaptırdıktan sonra memnun kalmayan müşteri sayısı oldukça azdır. Tel çitin dikim aşamasının sonrasında da galvaniz kullanılır. Ev, fabrika alanı, spor sahası, hava alanı, tarla, bahçe, inşaat, arsa, kümes gibi birçok alanda tel çit kullanılabilir. Bu çitler sayesinde her bölge güvenilir kılınır. Alta, ortaya ve üste üç sırada gergi tel çekilmektedir. Gergi tel sıcak fırına daldırma galvaniz tel ile yapılır. Bu ölçü de en az 2,5 milimetre olur.

Tel çit ölçüleri belirli kalibrede olur. Bu kalibreye göre müşteriler kendi istedikleri ölçüleri seçer. Örneğin göz aralığı 50×50, 60×60 ya da 70×70 olarak yapılabilir. Müşteri hangi aralığı isterse onu seçer. Alttan yada üstten uç kapama veya uç burma yapılabilir. İstenilen yere; alt, orta veya üst kısımlara dikenli tel yapılabilir. Koruma amacında dikenli tel yapılması daha faydalı olur. Uç burma aynı zamanda dikenli tel görevini de üstlenebilen bir özelliktir. Bu nedenle uç burma yapıldığında dikenli tel yaptırmak ihtiyacı ortadan kalkar. Tel çit örgüsü seçilme aşamasından sonra germe aparatı yardımıyla gerilir son olarak da punta telleri sayesinde bağlanır. Helezon tel örgülerde bozulma olabilir. Bu bozulmalar kolayca tamir edilir. Bozulma haricinde bu tel örgü çeşidinde yırtılma da yaşanmaktadır. Aynı şekilde yırtılan tel çit onarımı kolayca yapılır.

Tel çitlere alttan, ortadan ya da üstten dikenli tel çekilebilir demiştik. Bu dikenli tel üç bölgeye birden de yapılabilir. Buna ek olarak jiletli helezon tel, düz tel veya düzlemsel hat da çekilebilmektedir. Tel çit sistemleri tamamen müşterinin isteğine bağlı yapılır. Bu teller ev, okul gibi alanlarda daha sık kullanılır. Ayrıca tel çitlerin maliyeti oldukça düşüktür. Tel çit ücretleri her cebe uygun şekilde üretilebilir. Ekstra tel çit özellikleri müşterinin isteğine göre farklılık gösterir.

  Oy Ver
  [Toplam: 3 Ortalama: 5]

  Bahçe Çit Modelleri

  

  Biz Kimiz?

  Panel Çit Ustası kuruluşundan bu yana başarı ile sunduğu ve geliştirdiği çit sistemleri ve bahçe çit telleri sayesinde yerel ve bölgesel düzeyde önemli başarılara adını yazdırmış ve ülke ekonomisine büyük katkılar sağlamaktadır.

  İletişim

  Blog

  Bize Ulaşın

  Mevlana Cad. Sülüntepe Mah. Rahmet Sok. No:11 Pendik / İST

  Sosyal Medya

  Facebook
  Instagram
  Twitter
  LinkedIn
  Pinterest