Otomatik Bahçe Kapısı Manuel Açma

0506 704 13 29 / 0216 378 76 44

Yandan kayar bahçe kapı motorları, özellikle müstakil evlere girişlerde, konut binalarının otoparka girişlerinde veya site tipindeki binaların girişinde, ayrıca fabrikalara ve işletmelere girişlerde ferforje halinde kullanılmaktadır.

Bahçe Kapı Ve Otomasyon Özellikleri

Elektrik motoru yoğun çalışmaya uygundur ve bir sıcaklık sensörü (termal) ile korunmaktadır. Mekanizmalar ve parçalar özel sentetik yağ ile yağlanır. Mekanik fişler ve tahrik sistemleri RIB’nin patentli patentleridir. Bu sistem parmakların hareketli mekanik parçalardan korunması avantajına sahiptir. Elektrik kesintisi durumunda manuel olarak açmak mümkündür. Sağlam paslanmaz çelik kasa, toz geçirmez ve kolay temizlenebilir kasa ve mekanizmalar güvenle yerleştirilir.

Elektrik kesilince otomatik kapı nasıl açılır?

Otomatik kapı elektrik kesintisinde nasıl açılır sorusuna bu durumunda en basit cevap kapıyı manuel olarak açabilirsiniz. Elektrik motoru yoğun çalışmaya uygundur ve bir sıcaklık sensörü (termal) ile korunmaktadır. Mekanizmalar ve parçalar özel sentetik yağ ile yağlanır. Mekanik tapalar ve hareket sistemi NICE’ın kendi patentleridir. Bu sistem parmakların hareketli mekanik parçalardan korunması avantajına sahiptir.Sağlam paslanmaz çelik kasa, toz geçirmez ve kolay temizlenebilir kasa ve mekanizmalar güvenle yerleştirilir.

Otomatik Kapı Sistemleri - Bariyer Sistemleri - Güvenli Geçiş Sistemleri

Otomatik Kapı Otomasyonu

Bahçe kapıları otomasyonu konforlu bir yaşam sağlar. Sık açma ve kapama fonksiyonlarına sahip özel motorlar kullanılır. Uzaktan kumanda ve araç tanıma sistemi ile kapılar açılabilir ve kapatılabilir. Kapı ağırlığına veya hızına uygun birçok alternatif motor seçeneği vardır. Uzun ömrü en önemli özelliklerden biridir. Özel güvenlik sistemleri ve otomatik kapanma işlevi vardır.

Otomatik Bahçe Kapısı Nasıl Yapılır

Manuel Kontrol

 

Elektrik kesintisi durumunda, motoru uygun şekilde kapatabilir ve manuel olarak kapıyı açabilirsiniz. Bu, manuel olarak kapıyı rahatça açmanıza izin verir. Güneş pillerinin kapıları, giriş ve çıkış seviyelerinin yüksek olduğu mağazalarda, alışveriş merkezlerinde, otellerde, hastanelerde, bankalarda, iş merkezlerinde tercih edilen sistemlerdir. Bunlar estetik ve rahatlık sağlayan, hızlı açılma ve kapanma sağlayan kapılardır. İklim özellikleri nedeniyle, soğuk havalarda ısı tasarrufu sağlar ve yaz aylarında iç havayı korur. Geçit motorları sistemin en önemli parçası olduğu için en pahalı kısımdır. Bu nedenle, doğru seçim hem finansal olarak zor hem de verimsiz olabilir. Bir kapı motoru seçerken, kapı tipi elbette önemlidir. Çünkü farklı kapı tiplerinde farklı kapı motorları kullanılmaktadır. Kayar kapılarda kullanılan motorlar yuvarlak kapılarda kullanılamaz.

Burada determinantlar, kapı uzunlukları, ağırlıklar, çalışma frekansları, açma ve kapama hızları fonksiyon olarak listelenebilir. Kapı operatörlerini belirleyen bir diğer faktör ise alternatif otomasyon sistemleriyle uyumluluktur. Otomatik kapımızı ek özelliklerle daha işlevsel hale getirmek için, otomatik kapı operatörünün bu gereksinimleri karşılayacak teknolojik altyapıya sahip olması gerekir.

Otomatik Bahçe Kapısı

Bahçe kapıları genellikle çok çeşitli açma ve kapama elemanlarına sahiptir. Bu iki tip bahçe kapısı sisteminde isteğe bağlı kapı motorları kullanılabilir. Otomatik bahçe kapıları, otomobilin giriş ve çıkış noktalarında tercih edilmelerinin nedenidir. Daha spesifik olarak, parmak izi okuyucusu kapıları ve kombinasyon kapıları gibi uygulamalarımızda mevcuttur.

Otomatik kapı sistemleri, bahçe kapısının 90 derece otomatik açılmasına sahiptir. Kullanılan motor sayesinde otomatik ve birbirinden bağımsız olarak açılan iki kanatla çalışır. Damperler otomatik olarak sola ve sağa açılır ve ayarlanan süreye göre otomatik olarak kapanır. Kayar kapılar uygun olmadığında katlanır kapılar tercih edilir. İdeal sistemi seçerken kapının ağırlığı ve uzunluğu dikkate alınmalıdır.

Otomatik Kapı Elektrik Kesintisinde Nasıl Açılır

Yuvarlak (Katlanır) Bahçe Kapıları

Bu tür girişlerde, açılma ve kapanma işlemi sırasında kapının kayması için uzun ve dar bir alan gereklidir. Bu kapılar; büyük girişler, yamaçlarda yer alan girişler veya yuvarlak bir kapı açmak için yeterli alanın olmadığı yerlerde ideal koruma sağlarlar.

İdeal sistemi seçerken kapının ağırlığı ve uzunluğu dikkate alınmalıdır. Bu sistemler, kapatma işlemi sırasında maksimum güvenliği sağlamak için yumuşak bir başlat ve durdur işlevi ile donatılmıştır; engel algılama işlevi durur ve kapı tıkandığında insanlara ve nesnelere zarar gelmesini önlemek için hareket yönünü değiştirir.

Oy Ver
[Toplam: 2 Ortalama: 5]

  Bahçe Çit Fiyatları

  

  Biz Kimiz?

  Panel Çit Ustası kuruluşundan bu yana başarı ile sunduğu ve geliştirdiği çit sistemleri ve bahçe çit telleri sayesinde yerel ve bölgesel düzeyde önemli başarılara adını yazdırmış ve ülke ekonomisine büyük katkılar sağlamaktadır.

  İletişim

  Blog

  Bize Ulaşın

  Mevlana Cad. Sülüntepe Mah. Rahmet Sok. No:11 Pendik / İST

  Sosyal Medya

  Facebook
  Instagram
  Twitter
  LinkedIn
  Pinterest