Köpek Kafesi

Panel Çit Köpek Kafesi

Evcil hayvan beslemek çok uzun zamandır insanların severek ve isteyerek yaptığı eylemlerden biridir. Öyle ki bu evcil hayvanlar çoğu zaman sahiplerinin en yakın dostu, hayatlarının vazgeçilmez bir parçası olabilmektedir. Köpekler de bu evde beslenen evcil hayvanlardan biridir. Ne var ki bazen köpekler cinslerine göre saldırgan olabilmekte eve gelen misafirlere karşı yabancılık çektiği için zapt edilememektedir. İşte bu gibi bir durumlar için köpek kafesi oldukça kullanışlı bir üründür.

Sadece böyle bir durum için değil tabi ki taşınma, tatile çıkma gibi durumlarda köpeğinizi kolayca taşıyabileceğiniz güvenlikli bir kafese ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu kafeslerin neden üretildiği, ne kadar büyüklükte olması gerektiği sizin için önemli olacak sorulardır. İnsanlar hayatları boyunca genellikle hayvanlarla dost olmuş onlarla aynı ortamı paylaşmış ve onların mutluluğu için çabalamıştır. Özellikle yalnız yaşayan insanlar için hayvanlar çocukları gibi gördükleri ve aşırı sorumluluk duydukları hayatlarının ayrılmaz bir parçası olmuştur. Bu nedenle gittikleri yere götürme isteği duymuşlar ve bu durum da panel çit köpek kafesi ihtiyacını arttırmıştır.

Panel Çit ve Çim Çit Fiyat Almak İçin Arayınız

Köpek kulübesi çok çeşitli malzemelerden üretilebilmektedir. Bunlar içinde galvanizli dayanıklı malzemeler, krom türü malzemeler, metal epoksi kaplamalı paslanmaz, suya dayanıklı malzemeler olabilir. Her şey köpeğinizin güvenliği, sağlığı ve konforu için düşünülerek üretilmelidir. Standart bir köpek kafesinin iki adet kapısı olmakla birlikte tabanı plastik olmalı katlanarak rahat bir şekilde taşınabilmeli, yanlarında kolayca taşınabilmesi için tutmaç yerleri olmalıdır.

Köpek kafeslerinizin boyutları ise köpeğinizin boyutlarına uygun olmalıdır. Yani köpeğiniz kafes içerisinde ayakta durabilmeli rahat hareket edebilmelidir. Yine kafesin tel kalınlığı belirlenirken köpeğinize uygun olması amacıyla köpeğinizin ağırlığına göre belirlenmelidir. Aksi takdirde köpeğinizin kafese uygulayacağı kuvvet tellerin zarar görmesine ve kafesinizin kullanılmayacak duruma gelmesine sebep olabilir.

Panel Çit Köpek Kulübesi Nasıl Olmalıdır?

Köpek kafesi kapı sayısı da dostunuzun kafese rahatça girip çıkabilmesi bakımından önemlidir. Kafesinizin içerisine onun rahatça dinlenebilmesi için bir yatak yapabilmelisiniz. Çünkü köpekler rahatlarına düşkün dostlardır. Köpek kafesi seçiminde dikkat edilecek bir diğer husus da kafesin kaynak yerlerinin çok düzgün yapılmış olmasıdır. Aksi takdirde kafes telleri köpeğiniz içindeyken kaynak yerlerinden kopabilir bu da köpeğinizin sağlığını ve güvenliğini tehlikeye atar. Bazı kafesler kendisiyle aynı tür malzemeden üretilmiş bir ayırma aparatı ile ikiye ayrılarak bir anda iki kafesiniz olmasını sağlayabilir. Diyelim ki köpeğinizin yanına bir misafir geldi o zaman kafesi ikiye ayırarak rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Köpek çitleri de köpek kafesi kadar rahat kulanım sağlayan ürünlerdir. Köpeğinize içinde oyun oynayabileceği kendi yaşam alanını oluşturmak için kullanabileceğiniz ideal bir üründür. Ev içinde veya bahçelerde kolayca kurulup kullanılması mümkündür. Köpek çitleri de köpek kafesleri gibi köpeğinizin güvenliği, sağlığı ve konforu için dayanıklı, paslanmaz metalden üretilebilir. Boyutları yine köpeğinizin boyutlarına göre seçilmelidir. Çitlerin boyutu köpeğinizin üstünden atlayamayacağı şekilde olabilir. Katlanabilen ve bu nedenle az yer kaplayan köpek çitleri de size kolaylık sağlamaktadır.

Köpek çitleri şu andan yaygın olarak kullanılan panel çit şeklinde yaptırılabilmektedir. Panel çitlerle köpek kulübenizin etrafını çevirerek ona güvenli ve korunaklı bir alan yaratabilirsiniz. Köpek kulübesi gibi köpek çitleri de köpeğinize alan yaratmanız için uygun ürünlerdir. Ancak sadece köpeğinize yaşam alanı yaratmak için kullanılabilir. Köpeğinizi taşımak için köpek kafesine ihtiyaç vardır.

Peki sevimli dostlarınızı kafese nasıl alıştırmalısınız? Bunu yaparken onları ürkütmemek için son derece hassas davranmalı başlangıçta kafesin kapısını açık bırakarak içine girmeyi onun isteğine bırakmalısınız. Sonra kapıyı kapatmaya başlarsınız. İçinde kaldığı süreyi de yavaşça arttırarak onun kafesi benimsemesini sağlamalısınız.

  Oy Ver
  [Toplam: 2 Ortalama: 4]

  Bahçe Çit Modelleri

  

  Biz Kimiz?

  Panel Çit Ustası kuruluşundan bu yana başarı ile sunduğu ve geliştirdiği çit sistemleri ve bahçe çit telleri sayesinde yerel ve bölgesel düzeyde önemli başarılara adını yazdırmış ve ülke ekonomisine büyük katkılar sağlamaktadır.

  İletişim

  Blog

  Bize Ulaşın

  Mevlana Cad. Sülüntepe Mah. Rahmet Sok. No:11 Pendik / İST

  Sosyal Medya

  Facebook
  Instagram
  Twitter
  LinkedIn
  Pinterest